Amerykańska demokracja jest testowana, ostrzega ekspert. Oto jak można go naprawić

Ponieważ skrajnie prawicowy ruch nadal rozszerza swój wpływ na amerykańską politykę i wydaje się być gotowy do wygrania kilku wyścigów we wtorkowych wyborach śródokresowych, jeden z ekspertów mówi, że siły prodemokratyczne muszą spróbować je pokonać w ich własna gra.

Anand Giridharadas, były korespondent zagraniczny i felietonista oraz autor książki The Persuaders: At the Front Lines of the Fight for Hearts, Minds and Democracy, twierdzi, że marszowi w kierunku faszyzmu i autorytaryzmu można przeciwdziałać za pomocą tych samych metod, które z powodzeniem stosują prawica: odniesienie się do prawdziwych obaw i emocji ludzi. Dodaje jednak, że musi nastąpić również przesunięcie rozmowy z dala od strachu i gniewu.

„Pogląd, że ludzkich umysłów nie można zmienić, po prostu nie jest prawdziwy”, powiedział we wtorek dla Global News, ponieważ wyborcy nadal głosowali w całym kraju. „Tylko dlatego, że jest ciężko, nie oznacza, że ​​jest to niemożliwe”.

Przeczytaj więcej:
Negujący wybory, urzędnicy przygotowują się do walki w USA w połowie kadencji

Czytaj więcej

Click to play video: 'History suggests Democrats face tough fight in midterms'2:45 Historia sugeruje, że Demokraci stoją w obliczu ciężkiej walki w połowie kadencji

Republikanie wydają się być gotowi przejąć kontrolę nad co najmniej jedną izbą w Kongresie i udzielić nagany demokratom i prezydentowi Joe Bidenowi, którzy spędzili ostatnie dwa lata w zjednoczonym rządzie.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Większość kandydatów republikańskich albo zakwestionowała, albo wręcz zaprzeczyła zwycięstwu wyborczemu Bidena w 2020 roku, powtarzając fałszywe twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o oszustwach i nieufności w systemie. Niektórzy kandydaci otwarcie przysięgli, że utrudnią Demokratom wygrywanie w przyszłości poprzez zmianę stanowego prawa wyborczego.

Pomimo ostrzeżeń Demokratów o zagrożeniu demokracji, sondaże mają pokazano rosnąca inflacja i przestępczość są głównym tematem wyborców, pośród nieustannego republikańskiego przekazu, który twierdzi, że winę ponosi Biden i lewicowa polityka.

Giridharadas mówi, że te argumenty odniosły sukces, ponieważ żerują na emocjach, takich jak strach i niepokój, a jednocześnie dają ludziom poczucie, że są częścią ruchu mającego „odbić” Amerykę i przywrócić porządek w chaotycznym świecie.

Click to play video: 'America’s hopes and fears: taking the pulse of voters on eve of U.S. midterms'2:14 Nadzieje i obawy Ameryki: wsłuchanie się w głos wyborców w przededniu semestrów amerykańskich

Biden i jego partia próbowali wskazać rzeczywiste osiągnięcia polityczne , takie jak ustawa o redukcji inflacji i przełomowe finansowanie infrastruktury, które starały się poprawiać życie ludzi i społeczności, jednocześnie stawiając czoła rosnącym kosztom życia, a także postępującym problemom, takim jak zmiana klimatu.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Ale Giridharadas mówi, że „zimna” dyskusja polityczna ma niewielkie szanse na zagłuszenie bardziej emocjonalnych narracji dostarczanych przez prawicę.

„Myślę, że Demokraci w Stanach Zjednoczonych weszli w schemat wyobrażania sobie, gdzie chcieliby być wyborcy i rozmawiania z tą szlachetną osobą… i nie byli tak naprawdę „gardłową” partią, niezdolną do przemawiania do wnętrzności, niezdolną do mówienia do mózgu gada” – powiedział.

Modne teraz

Dokonanie tej zmiany wymagałoby również przyjęcia bardziej agresywnej postawy, dodaje.

„Z całym szacunkiem dla Michelle Obamy, która kilka lat temu powiedziała„ kiedy spadają nisko, idziemy wysoko ”. Myślę, że można również powiedzieć:„ kiedy spadają, uderzamy mocniej ”- powiedział.

Od lat badacze wskazują na różne powody, dla których wzrosła polaryzacja polityczna i coraz więcej wyborców przyjmuje postawy antydemokratyczne. Niektórzy obwiniają rozwój mediów społecznościowych,, w których użytkownicy są mniej skłonni do słuchania przeciwnych punktów widzenia i szybko uciekają się do gniew. Inni twierdzą, że skrajnie prawicowe postacie wykorzystały prawdziwy sentyment obywateli, że ich życie, zarówno gospodarcze, jak i społeczne, stało się gorzej, podczas gdy politycy establishmentu nie oferują realnych rozwiązań.

Dla Giridharadasa jest jeszcze jeden powód: konserwatyści w USA desperacko próbują zniweczyć dziesięciolecia postępu społecznego, który sprawił, że życie kobiet, osób kolorowych i Amerykanów LGBTQ+ stało się relatywnie lepsze.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„Wielu, wielu Amerykanów świętuje to, jest częścią tych zmian, naciska na te zmiany, chce żyć w tym świecie”, powiedział, „a frakcja mniejszości zdecydowała, że ​​wolałaby to wszystko spalić niż dzielić kraj, który wszyscy odziedziczyliśmy.”

Chociaż gospodarka i przestępczość zdominowały w tym roku kampanie średnioterminowe, nastąpił znaczny wzrost prawicowych retoryka wymierzona w osoby transpłciowe i ostrzeżenie przed tak zwanymi „groomersami” indoktrynującymi dzieci z edukacją włączającą płeć, bez żadnych dowodów na poparcie takich twierdzeń.

Prawicowe media i politycy również w coraz większym stopniu przyjęli teorię „Wielkiego Zastąpienia” , która sugeruje, że Demokraci importują wyborców z innych krajów, aby utrzymać ich przy władzy. Spisek wzrósł w reakcji na doniesienia, że ​​urasowani Amerykanie w końcu przewyższą liczebnie białych , pomimo rosnące poparcie dla Republikanów wśród Latynosów.

„Nie są inspirującym, odważnym ruchem wielkich idei na przyszłość” – powiedział Giridharadas o skrajnej prawicy. „Są smutnym ruchem reakcji czepiającym się przeszłości. Są skorupiakami na naszym postępie.

Demokraci mają zatem okazję opowiedzieć „patriotyczną, podniecającą, ekscytującą historię o Ameryce” i „wysiłkach zmierzających do zbudowania niesamowitej, wielorasowej demokracji” – powiedział.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„Ta historia musi szczerze konkurować z historią tych, którzy raczej zniszczyliby kraj, niż się nim podzielili”.

Giridharadas nie lekceważy wpływu mediów społecznościowych i ich zdolności do łatwego rozpowszechniania dezinformacji. Ale postrzega ten problem jako endemiczny, a nie coś, co można całkowicie powstrzymać, i sugeruje, że edukacja skoncentrowana na tym, jak opierać się fałszom i teoriom spiskowym, powinna stać się kluczowym aspektem współczesnego życia.

2:39 W połowie kadencji w USA: jak „wielkie kłamstwo”, dezinformacja wyborcza zagraża demokracji

Mówi też, że więcej amerykańskich sojuszników, w tym Kanada, musi być szczera w sprawie tego, co dzieje się w USA i zawołać.

„Byłoby wspaniale, gdyby więcej światowych przywódców mówiło o erozji demokracji w Ameryce, w sposób, w jaki światowi przywódcy z taką pewnością mówią o tym, co dzieje się w tak zwanych krajach trzeciego świata” – powiedział.

W połączeniu, Giridharadas mówi, że strategie te mogą określić, czy pokonanie sił antydemokratycznych w jednej z najstarszych demokracji na świecie nastąpi w krótkim okresie, czy dekadach później.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„Jeśli ma to zostać szybko stłumione, to dlatego, że podnosimy nasze umiejętności perswazji, zmieniamy zdanie i ponownie wierzymy, że możliwe jest pokonanie tego buntu przeciwko przyszłości przez przekonywanie” – powiedział.

© 2022 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Leave a Comment