Atak na męża Pelosi: podejrzany oskarżony o zarzuty federalne

Przez personel Associated Press

Opublikowano 9 listopada 2022 22:33

Click to play video: 'Man charged in Paul Pelosi hammer attack pleads not guilty to all charges' 1:41 Mężczyzna oskarżony w ataku młotem Paula Pelosi nie przyznaje się do wszystkich zarzutów

Przerażające nowe szczegóły dotyczące mężczyzny oskarżonego o napaść na męża przewodniczącej Domu Nancy Pelosi, Paula. Dokumenty sądowe mówią, że podejrzany był na „misji samobójczej” i miał plany namierzenia innych polityków federalnych. Podczas swojego pierwszego wystąpienia w sądzie w Kalifornii podejrzany nie przyznał się do wszystkich zarzutów, z jakimi się spotyka – 2 listopada 2022 r.Mężczyzna przebywający już w areszcie w zeszłym miesiącu podczas ataku na męża przewodniczącej Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi został w środę oskarżony przez federalną ławę przysięgłych pod zarzutem napaści i usiłowania porwania.

Zarzuty przeciwko Davidowi DePape’owi wynikają z włamania 28 października do domu Pelosis’a w San Francisco są takie same, ale zastępują te we wcześniejszej federalnej skardze, która została złożona 31 października.

Kiedy funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie Paula Pelosiego pod 911, znaleźli Paula Pelosiego i DePape’a walczących o młotek, zgodnie z sześciostronicowym aktem oskarżenia. Kiedy oficer polecił DePape’owi upuścić młotek, odpowiedział „ummm nie”, zanim siłą zamachnął się nim na Paula Pelosiego, powiedział akt oskarżenia.

Wymiana trwała około 15 sekund i pozostawiła Pelosiego i DePape’a leżących na podłodze z krwią pęczniejącą wokół głowy Paula Pelosiego, jak głosi akt oskarżenia.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

42-letni DePape z Richmond na przedmieściach San Francisco został aresztowany w rezydencji Pelosi. Kiedy Paul Pelosi zadzwonił pod 911, powiedział funkcjonariuszom, że śpi, kiedy mężczyzna, którego nigdy wcześniej nie widział, wszedł do jego sypialni w poszukiwaniu Nancy Pelosi.

Modne teraz

Funkcjonariusze później odkryli, że szklane drzwi na tylny ganek zostały wybite. Odnaleźli rolkę taśmy, białą linę, drugi młotek, parę gumowych i płóciennych rękawiczek oraz opaski zamka błyskawicznego.

Atak wstrząsnął światem politycznym na kilka dni przed gorąco kontestowanymi wyborami w połowie kadencji, pierwszymi ogólnokrajowymi wyborami od 6 stycznia 2021 r., powstania na Kapitolu. Zagrożenia wobec prawodawców i urzędników wyborczych są najwyższe w historii, a władze ostrzegają przed rosnącym ekstremizmem w USA

Click to play video: 'Nancy Pelosi makes first address since husband’s attack, thanks people for support'0:38 Nancy Pelosi przemawia po ataku męża, dziękuje ludziom za wsparcie

Obrońca DePape’a, Adam Lipson, nie odpowiedział od razu na wiadomości telefoniczne i e-mailowe. W zeszłym tygodniu złożył uniewinnienie w powiązanych oskarżeniach stanowych wniesionych przeciwko DePape’owi, marginalnemu aktywiście pociągniętemu teoriami spiskowymi. Sędzia z San Francisco nakazał DePape’owi zatrzymanie go bez kaucji pod zarzutami stanowymi usiłowania zabójstwa, włamania i znęcania się nad osobami starszymi.Historia jest kontynuowana pod reklamą

Został oskarżony o zarzuty federalne, w tym napaść na członka najbliższej rodziny urzędnika amerykańskiego z zamiarem zemsty na urzędniku z powodu wykonywania obowiązków służbowych. Drugi zarzut dotyczy próby porwania amerykańskiego urzędnika w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych.

Pierwszy zarzut skazany jest na maksymalnie 30 lat więzienia federalnego, a drugi na maksymalnie 20 lat więzienia.

© 2022 Kanadyjska prasa

Treści sponsorowane Ulotki

Leave a Comment