Badanie Pfizera mówi, że zaktualizowana ochrona przed COVID-19 boosterami zwiększa obroty

Zaktualizowana dawka przypominająca COVID-19 firmy Pfizer znacznie podniosła poziom przeciwciał zwalczających wirusy u dorosłych, firma poinformowała w piątek , ujawniając wczesne wyniki rygorystycznego badania nowych zastrzyków.

Dawki przypominające dostosowane do najczęstszego szczepu omikronów zostały wprowadzone na początku września, a Agencja ds. Żywności i Leków stwierdziła, że ​​najnowsze dane powinny zachęcić więcej Amerykanów do zdobycia jednego – zwłaszcza przed kolejną oczekiwaną falą przypadków, gdy ludzie podróżują na Święto Dziękczynienia.

COVID-19 Krótki biuletyn: Zapisz się, aby otrzymać świadomego przewodnika po pandemii Pfizer powiedział, że osoby w wieku 55 lat i starsze, które otrzymały dawkę przypominającą ukierunkowaną na omikron, miały czterokrotnie wyższy poziom przeciwciał niż osoby, którym podano dodatkową dawkę oryginalnej szczepionki.

Ponieważ wielu Amerykanów jest niechętnych do ponownego zakasania rękawów, być może lepszym pytaniem jest, jak nowy booster wypada w porównaniu z brakiem kolejnej dawki.

Podpowiedź: Miesiąc po otrzymaniu nowej dawki przypominającej, poziom przeciwciał u osób w wieku 55 lat i starszych podskoczył 13 razy wyżej niż przed dodatkową dawką. Młodsi dorośli widzieli 9,5-krotny skok, powiedział Pfizer i jego partner BioNTech. Minęło około 11 miesięcy od ostatniego szczepienia uczestników badania.

Jest zbyt wcześnie, aby wiedzieć, na ile rzeczywistej ochrony przekłada się wzmocnienie przeciwciała – i jak długo to potrwa. Wyniki są wstępne, badanie wciąż trwa, a przeciwciała zwalczające infekcje naturalnie zanikają z czasem.

Mimo to FDA zatwierdziła zaktualizowane dawki przypominające bez uprzedniego testowania na ludziach, opierając decyzję na badaniach podobnie zmodyfikowanej szczepionki – przeciwko wcześniejszemu szczepowi omicron – a nie na dokładnej recepturze.

Tak więc nowe dane „utwierdzają nas, że to była dobra decyzja, aby przejść na tę biwalentną szczepionkę” – powiedział agencji Associated Press szef szczepionek FDA, dr Peter Marks. „Teraz nadszedł czas, aby ludzie rozważyli wyjście i zaktualizowanie” wzmacniacza.

Eksperci ds. Zdrowia twierdzą, że zapowiada się ciężka zima. Sezon grypowy zaczyna się niezwykle wcześnie i surowo, szpitale dziecięce są przepełnione inną chorobą układu oddechowego o nazwie RSV, a przypadki COVID-19 powinny ponownie wzrosnąć wraz ze świątecznymi spotkaniami.

Oryginalne szczepionki przeciw COVID-19 nadal zapewniają silną ochronę przed poważnymi chorobami i śmiercią, szczególnie wśród młodszych i zdrowszych osób, które otrzymały co najmniej jedną dawkę przypominającą – powód dla każdego, kto nie dostał pierwszego zestawu zastrzyków, aby to zrobić. Ale skuteczność spada, gdy pojawiają się nowe mutanty i mija więcej czasu od ostatniego strzału.

Zaktualizowane dawki to zastrzyki skojarzone, dostosowane tak, aby zapewnić wzmocnienie ochrony zarówno przed oryginalnym szczepem koronawirusa, jak i dominującym szczepem BA.5. Strzał Pfizera jest dostępny dla każdego, kto ma co najmniej 5 lat. Wersja zaktualizowanego boostera firmy Moderna jest przeznaczona dla osób w wieku 6 lat i starszych.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom około 26,3 miliona Amerykanów otrzymało zaktualizowany booster od czasu ich wprowadzenia na początku września.

W niektórych niewielkich badaniach pojawiły się ostatnio pytania o to, ile korzyści przyniosą zaktualizowane dawki przypominające, a nie tylko otrzymanie kolejnej dawki oryginalnej szczepionki.

Wczesne odkrycia firmy Pfizer porównywały kilkudziesięciu młodszych i starszych dorosłych, którym podano biwalentną dawkę przypominającą, z grupą, która otrzymała czwartą dawkę oryginalnej szczepionki firmy.

——

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie od Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość

Leave a Comment