Były mistrz UFC zwolniony za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów w sprawie usiłowania zabójstwa

Były mistrz wagi ciężkiej UFC, Cain Velasquez, został zwolniony za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów na rozprawie przedprocesowej we wtorek po ośmiu miesiącach pobytu w areszcie policyjnym z powodu jego usiłowania zabójstwa.

Legenda MMA została oskarżona o usiłowanie zabójstwa i dziesięć innych zarzutów związanych z bronią w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii.

Jest oskarżony o użycie swojego pojazdu do ścigania Harry’ego Goularte, mężczyzny oskarżonego o napaść seksualną na syna Vasqueza, i strzelanie do niego.

W ramach przyznania tego, co może być tymczasową wolnością, jeśli zostanie skazany i skazany na 20 lat więzienia, Velasquez musi nosić urządzenie śledzące GPS i nie może zbliżyć się na odległość 300 jardów od swoich rzekomych ofiar, w tym również matki Goularte i jego ojczym Paul Bender.

Velasquez nie przyznał się do winy i był w areszcie od 28 lutego po tym, jak rzekomo zastrzelił Bendera podczas strzelania do jego pojazdu.

Sędzia Arthur Bocanegra przyznał Velazquezowi kaucję za kaucją, co zakończyło to, co emerytowany prawnik meksykańsko-amerykańskiego bojownika nazwał „długą harówką”.

„Nic nie jest tak wzruszające, jak obserwowanie, jak zatapia się z żoną, Michelle, tam” – dodał adwokat Mark Geragos.

Po tym, jak inny sędzia, Shelyna Brown, czterokrotnie odmówił Velasquezowi zwolnienia za kaucją, Geragos powiedział, że przesłuchanie przedprocesowe we wtorek było kluczem do decyzji Bocanegry.

„Zamiast słuchać całej tej hiperboli i nonsensów, o których opowiadano, mieliśmy przesłuchanie z przesłuchaniami krzyżowymi i świadkami pod przysięgą” – powiedział Geragos.

Velasquez wniósł pozew cywilny przeciwko Goularte w czerwcu, w którym powiedział, że Goularte molestował jego czteroletniego syna.

24 lutego syn Velasqueza powiedział policji, że Goularte zabrał go do łazienki w przedszkolu, które prowadziła jego matka i dotknął jego genitaliów, jak określono w dokumencie sądowym.

Jailed UFC legend sues man who allegedly molested his son Syn Velasqueza powiedział, że Goularte poinstruował go, aby nie mówił nikomu, co się stało z sytuacją, która mogła mieć miejsce „100 razy”. Dziecko wyjaśniło również policji, że widział, jak inne dzieci też wchodzą do łazienki z Goularte.

Goularte ma stawić się w sądzie na rozprawie przedprocesowej 14 listopada w sprawie o molestowanie dziecka i nie przyznał się do winy za czyny lubieżne z osobą nieletnią poniżej 14 roku życia

Geragos nie jest obecnie pewien, kiedy odbędzie się proces Velasqueza o usiłowanie zabójstwa i oskarżenia o broń.

Leave a Comment