„Chief Twit”: Elon Musk mówi, że będzie teraz dyrektorem generalnym Twittera

Według agencji Reuters

Opublikowano 31 października 2022 20:40

Zaktualizowano 31 października 2022 20:59

Click to play video: 'Elon Musk shakes up social media in Twitter takeover' 1:56 Elon Musk wstrząsa mediami społecznościowymi po przejęciu Twittera

Ślad miliardera Elona Muska może już istnieć od powierzchni ziemi do kosmosu, ale teraz, 44 miliardy dolarów później, robi wypad w sferę Twittera , po dokonaniu zakupu platformy. Jak donosi Reggie Cecchini, oznacza to nową erę dla jednej z najbardziej wpływowych platform mediów społecznościowych – 28 października 2022 r.Szef Tesli Inc, Elon Musk, powiedział w poniedziałek, że będzie dyrektorem naczelnym Twittera, firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, którą właśnie kupił za 44 miliardy dolarów, co według analityków z Wall Street może rozciągnąć miliardera. Musk, który prowadzi również firmę rakietową SpaceX, mózgowy startup Neuralink i firmę zajmującą się tunelowaniem The Boring Company, zwolnił poprzedniego szefa Twittera, Paraga Agrawala i innych czołowych przedstawicieli firmy w zeszłym tygodniu.

Akcje Tesli straciły jedną trzecią swojej wartości od czasu, gdy Musk złożył ofertę kupna Twittera w kwietniu, w porównaniu z 12% spadkiem benchmarkowego indeksu S&P 500 w tym samym okresie.

Musk wcześniej zmienił swoją biografię na Twitterze na „Chief Twit” w nawiązaniu do planowanego ruchu.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Twitter w poniedziałek odmówił komentarza na temat tego, jak długo Musk może pozostać dyrektorem generalnym lub mianować kogoś innego.

W innym zgłoszeniu w poniedziałek Musk ujawnił, że w wyniku przejęcia został wyłącznym dyrektorem Twittera.

„Następujące osoby, które były dyrektorami Twittera przed wejściem w życie fuzji, nie są już dyrektorami Twittera: Bret Taylor, Parag Agrawal, Omid Kordestani, David Rosenblatt, Martha Lane Fox, Patrick Pichette, Egon Durban, Fei- Fei Li i Mimi Alemayehou”, powiedział Musk w zgłoszeniu.

Modne teraz

Click to play video: 'Elon Musk takes over Twitter amid mixed reactions from politicians, the public'4:32 Elon Musk przejmuje Twittera wśród mieszanych reakcji polityków i opinii publicznej

Niedługo potem Musk napisał na Twitterze, że ruch w celu rozwiązania tablicy „jest tylko tymczasowy”, bez rozwijania.

W zeszłym tygodniu przejęcie przez Muska firmy zajmującej się mediami społecznościowymi za 44 miliardy dolarów zakończyło miesięczną sagę.

Od czasu przejęcia Musk szybko przyłożył swoją pieczęć na Twitterze, którego od miesięcy wyśmiewał za to, że wolno wprowadzał zmiany w produktach lub usuwał konta spamowe.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Jego zespoły zaczęły spotykać się z niektórymi pracownikami, aby zbadać kod oprogramowania Twittera i zrozumieć, jak działały aspekty platformy, zgodnie z dwoma źródłami zaznajomionymi z tą sprawą.

Niektórzy pracownicy, którzy rozmawiali z Reutersem, powiedzieli, że otrzymali niewiele informacji od Muska lub innych przywódców i używali doniesień prasowych, aby poskładać to, co dzieje się w firmie.

(Sprawozdawczość Chavi Mehta w Bengaluru, Sheila Dang w Dallas i Sayantani Ghosh w San Francisco Edycja autorstwa Deviki Syamnath i Matthew Lewisa)

Treści sponsorowane Ulotki

Leave a Comment