Decyzja podjęta w sprawie oszustwa Neymara

Prokuratorzy w Hiszpanii wycofali wszystkie zarzuty przeciwko brazylijskiej gwiazdce futbolu Neymarowi, po tym, jak on i kilku innych zostało oskarżonych o oszustwo i korupcję w związku z jego przeniesieniem do Barcelony z Santos w 2013 roku.

Prokuratura ogłosiła postanowienie w sądzie w Barcelonie w piątek.

Prokuratorzy wcześniej wezwali do wymierzenia Neymarowi kary dwóch lat więzienia i 10 milionów euro (9,95 miliona dolarów) grzywny.

Piłkarz stanął w obliczu zarzutów, że jego transfer do katalońskiego kapitału z Brazylii został celowo zaniżony w celu wyłudzenia udziału firmy inwestycyjnej DIS w opłacie za transfer.

Neymar był przed sądem wraz z ośmioma innymi osobami w tej sprawie, w tym jego rodzicami i byłym prezydentem Barcelony Sandro Rosellem, a także przedstawicielami Santos.

Neymar fraud trial begins in Barcelona Neymar fraud trial begins in Barcelona Na początku procesu DIS zażądał jeszcze surowszej kary pięciu lat więzienia dla Neymara i grzywien w łącznej wysokości prawie 150 milionów euro dla oskarżonych.

Po decyzji o umorzeniu sprawy źródła powiedziały Reuters , że rodzina Neymar będzie szukać kosztów za pośrednictwem legalnej firmy Baker McKenzie przeciwko prywatnemu prokuraturze, za to, co uważali za „lekkomyślność ” i „słaba wiara” w prowadzenie sprawy.

„Nie ma najmniejszego śladu przestępstwa”, Reuters zacytował prokuratora Luisa Garcię Cantona, gdy poprosił o uniewinnienie wszystkich oskarżonych.

Neymar pojawił się w sądzie na początku tego miesiąca, kiedy sprawa się rozpoczęła.

Napastnik wyjaśnił, że nie pamiętał żadnego osobistego udziału w negocjacjach kontraktowych, w których dołączył do Barcelony w wieku 21 lat jako jedna z najjaśniejszych perspektyw w świecie futbolu, zamiast tego ufając ojcu, że poradzi sobie z tym procesem.

Brazylijska gwiazda pomogła Barcelonie w zdobyciu tytułu Ligi Mistrzów w 2015 roku, a później przeniosła się do obecnego klubu Paris Saint-Germain w rekordowym na świecie transferze 222 milionów euro latem 2017 roku.

Wynik procesu będzie ulgą dla 30-letniego Neymara, który przygotowuje się do gry w Brazylii na Mistrzostwach Świata w Katarze w przyszłym miesiącu.

Leave a Comment