Djokovic wygrywa, aby zorganizować rosyjskie starcie

Sześciokrotny mistrz Novak Djokovic spotka się z byłą zwycięzcą turnieju Karen Khachanov w trzeciej rundzie ATP Paris Masters 1000, po tym, jak obaj mężczyźni przeszli przez swoje mecze we francuskiej stolicy we wtorek.

Djokovic pokonał amerykańskiego rywala Maxime’a Cressy’ego w prostych setach, 7-6 (7-1) 6-4, gdy Serb przedłużył swoją obecną passę zwycięstw do 10 meczów po sukcesach tytułowych w Astanie i Tel Awiwie na początku tego miesiąca.

Serb zagra następnie z Khachanowem w trzeciej rundzie, po tym jak Rosjanin w ich spotkaniu pokonał szwajcarskiego rywala Marca-Andreę Hueslera w trzech setach, 6-3 4-6 6-4.

26-letni Khachanov był mistrzem 2018 w Paryżu, kiedy w finale pokonał Djokovica.

Djokovic jednak sześć razy wygrywał pokazowe show na twardym korcie – w tym w każdym z ostatnich dwóch występów.

Łącznie 35-latek jest niepokonany w ostatnich 10 meczach na Paris Masters, sięgając do swoich biegów mistrzowskich w 2019 i 2021 roku.

Djokovic opuścił edycję turnieju 2020, którą wygrał z Rosji Daniil Miedwiediew.

Djokovic praised for ‘classy gesture’ after helping woman in Paris (VIDEO) W bezpośredniej rywalizacji z 19. światowym liderem Khachanovem, Djokovic ma przewagę 7:1 nad urodzonym w Moskwie piłkarzem, wygrywając sześć ostatnich spotkań.

Ostatni z nich miał miejsce w ćwierćfinale Astana Open na początku października, kiedy Djokovic zwyciężył w równych setach na drodze do tytułu.

W innym miejscu w Paryżu, dziewiąty na świecie Rosjanin, Andrey Rublev, miał nadzieję, że zakwalifikuje się do finałów ATP kończących sezon, wygrywając 6-2, 6-3 z porządnym amerykańskim rywalem Johnem Isnerem.

Rublev, lat 25, jest obecnie siódmy w wyścigu o jedno z ośmiu dostępnych miejsc na finały ATP w Turynie jeszcze w tym miesiącu.

Jego najbliższymi rywalami są Taylor Fritz z USA i Hubert Hurkacz z Polski, obaj wciąż są w losowaniu Paris Masters.

Rublev zagra zwycięzcę meczu pomiędzy Hurkaczem a Holger Rune of Denmark w trzeciej rundzie turnieju.

Miedwiediew, numer trzy na świecie, zakwalifikował się już do finałów ATP i w środę rozpocznie swoją kampanię w Paryżu przeciwko Australijczykowi Alexowi de Minaurowi w drugiej rundzie, po pożegnaniu w pierwszej rundzie.

Miedwiediew, 26 lat, wziął udział w tegorocznym turnieju w Paryżu po zdobyciu tytułu na Vienna Open w ostatni weekend.