Donald Trump droczy się z „wielkim ogłoszeniem” 15 listopada

WASZYNGTON –

Były prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że w przyszłym tygodniu wyda „wielkie ogłoszenie”, gdy drażnił się z trzecim biegiem prezydenckim podczas kampanii w przeddzień ostatniego dnia głosowania w tegorocznych wyborach śródokresowych.

„Zamierzam ogłosić bardzo ważne ogłoszenie we wtorek, 15 listopada w Mar-a-Lago”, powiedział Trump przed wiwatującym tłumem w Vandalia, Ohio, w poniedziałek wieczorem, gdzie odbył swój ostatni wiec w połowie semestru. sezon na wzmocnienie kandydata do Senatu JD Vance’a.

Trump wyjaśnił, że nie chce „nic, co umniejszałoby znaczenie jutra”, nawet po tym, jak wywołał gorączkowe wysiłki, aby go powstrzymać po tym, jak powiedział ludziom, że rozważa oficjalne rozpoczęcie kolejnej kampanii w poniedziałek wieczorem na wiecu.

Trump coraz wyraźniej mówi o swoich planach ubiegania się o kolejną kadencję, mówiąc w ostatnich dniach, że „bardzo, bardzo, bardzo prawdopodobnie” ponownie startuje i sformalizuje swoje zamiary „bardzo, bardzo szybko”.

„Prawdopodobnie będę musiał to zrobić jeszcze raz, ale bądźcie czujni” – powiedział w niedzielę wieczorem w Miami. „Bądź na bieżąco z jutrzejszą nocą w wspaniałym stanie Ohio”

Republikańscy urzędnicy i niektórzy ludzie w orbicie Trumpa od miesięcy namawiali go, aby zaczekał z rozpoczęciem kadencji do końca kadencji, po części po to, by uniknąć przekształcenia wyborów w referendum na jego temat i uchronić go przed potencjalną winą, gdyby Republikanie nie zrobili tak dobrze jak ma nadzieję partia we wtorek.

Ale Trump chciał iść naprzód, mając nadzieję, że odepchnie oczekiwane zwycięstwa republikanów po poparciu prawie 300 kandydatów, a także powstrzyma potencjalnych rywali, takich jak gubernator Florydy Ron DeSantis i inni, którzy wskazali, że będą startować. Rzeczywiście, data ogłoszenia Trumpa – 15 listopada – to ten sam dzień, w którym były wiceprezydent Mike Pence wyda książkę, która jest postrzegana jako część jego potencjalnej kampanii.

Oświadczenie Trumpa pojawia się, gdy staje przed szeregiem narastających wyzwań prawnych, w tym kilkoma śledztwami, które mogą prowadzić do aktów oskarżenia. Obejmują one śledztwo w setkach dokumentów z tajnymi oznaczeniami, które zostały skonfiskowane przez FBI z jego klubu Mar-a-Lago na Florydzie, a także trwające dochodzenia stanowe i federalne w sprawie jego wysiłków zmierzających do obalenia wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku. Komisja Izby Reprezentantów badająca atak na Kapitol z 6 stycznia 2021 r. również wezwała Trumpa do sądu i w zeszłym miesiącu wystosowała list do jego prawników, w którym stwierdził, że musi zeznawać, albo na Kapitolu, albo za pośrednictwem wideokonferencji, „zaczynając się lub około” listopada. 14 i kontynuując przez kilka dni, jeśli to konieczne.

Trump wygrał Ohio, niegdyś uważane za peredę, o 8 punktów zarówno w 2016, jak i 2020 roku. Stan okazał się również wczesnym testem jego siły poparcia, gdy jego decyzja o poparciu Vance’a w hiperkonkurencyjnych prawyborach w Senacie stanowym zatłoczone pole republikańskie.

Vance, pisarz, venture capitalist i niegdysiejszy krytyk Trumpa, należy do nowego pokolenia republikańskich przywódców, którzy przyjęli stanowisko Trumpa „najpierw amerykański”, w tym jego izolacjonistyczną politykę zagraniczną i skupienie się na imigracji.

Leave a Comment