Fani protestują przeciwko gwieździe NBA po skandalu antysemickim

W poniedziałek wieczorem żydowscy fani koszykówki zorganizowali protest przeciwko gwiazdorce Brooklyn Nets, Kyrie Irving, nosząc koszulki „Walcz z antysemityzmem” na trybunach podczas meczu jego drużyny z Indiana Pacers.

The Nets osiągnęli dopiero drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując swoich gości 116-109 i poprawiając się do 2-5.

Jednak w pierwszym kwartale nadawcy złapali co najmniej pięciu fanów w czarnych koszulkach z napisem „Walcz z antysemityzmem” w pierwszym rzędzie w Barclays Center na Brooklynie, dzielnicy, w której podobno znajduje się około połowa nowojorskiej populacji żydowskiej, która przekracza 1 milion .

Mężczyźni z grupy nosili tradycyjne żydowskie nakrycia głowy jarmułkę, a protestujący otrzymali kciuki od Irvinga w pewnym momencie gry.

Ludzie byli na dworze podczas meczu Nets, nosząc Antysemityzm”, to po niedawnej promocji antysemickiego filmu przez Kyrie Irving w mediach społecznościowych pic.twitter.com/GRCtDDHXCu

— Bleacher Report (@BleacherReport ) 1 listopada 2022 Irving był w gorącej wodzie z powodu tweetowania linku do filmu „Hebrajczycy dla Murzynów: Wake Up Black America” w czwartek zeszłego tygodnia. Film jest powszechnie określany jako antysemicki.

Od tego czasu Irving usunął swój tweet, ale w sobotę podczas gorącej konferencji prasowej po meczu bronił swojego prawa do udostępnienia linku i przysiągł: „Nie zamierzam rezygnować z niczego, w co wierzę. by stać się silniejszym, ponieważ nie jestem sam. Mam wokół siebie całą armię.”

„Czy zrobiłem coś nielegalnego? Czy kogoś skrzywdziłem? Czy kogoś skrzywdziłem? Czy wychodzę i mówię, że nienawidzę jednej konkretnej grupy ludzi? Irving również zapytał retorycznie.

Basketball star defends himself following post about anti-Semitic film Irving został potępiony przez właściciela Nets Josepha Tsai, franczyzę i ligę, która potępiła mowę nienawiści.

Trener Nets, Steve Nash, potwierdził, że zespół rozmawiał z Irvingiem w weekend i powiedział w poniedziałek, że kontrowersje stanowią „okazję dla nas do rozwoju i zrozumienia nowych perspektyw”.

„Myślę, że organizacja próbuje zająć takie stanowisko, w przeciwnym razie mogą się przez to komunikować i próbować wyjść w lepszej pozycji, z większym zrozumieniem i większą empatią dla każdej strony tej debaty i sytuacji” – wyjaśnił Nash.

Brakujący większości meczów zeszłego sezonu z powodu odmowy zaszczepienia się, co kolidowało z mandatem z New York City Covid, Irving może być w swojej ostatniej kadencji w Nets po tej ostatniej kontrowersji.

Franczyza miała szansę zaoferować 30-latkowi przedłużenie umowy poza sezonem tego lata, ale odmówiła, co oznacza, że ​​strażnik zostanie wolnym agentem po zakończeniu kampanii Nets 2022-2023.

Leave a Comment