Federalni będą inwestować więcej w opiekę zdrowotną, ale muszą zobaczyć wyniki: Trudeau

Przez personel Kanadyjska prasa

Opublikowano 7 listopada 2022 06:25

Zaktualizowano 7 listopada 2022 o 13:59

Click to play video: 'Federal and provincial health ministers’ meeting in Vancouver'2:01 Spotkanie ministrów zdrowia federalnego i prowincjonalnego w Vancouver

OBEJRZYJ: Spotkanie ministrów zdrowia federalnego i prowincjonalnego w VancouverRząd federalny zainwestuje więcej w opiekę zdrowotną, ale Premier Justin Trudeau mówi, że musi również zapewnić, że Kanadyjczycy zobaczą wyniki ulepszonego systemu.

Trudeau wygłosił dziś swoje uwagi w Montrealu przed dwudniowymi spotkaniami w Vancouver przez federalnych, terytorialnych i prowincjonalnych ministrów zdrowia Kanady.

Premier mówi, że rząd zobowiązał się zainwestować „znacznie więcej” w opiekę zdrowotną, wskazując jednocześnie na niedawne oświadczenie szefa Kanadyjskiego Stowarzyszenia Medycznego, że nie ma sensu inwestować więcej pieniędzy w zepsuty system.

Mówi, że rząd chce zapewnić ludziom dostęp do lekarza rodzinnego i usług zdrowia psychicznego oraz że wiedzą, że izby przyjęć są otwarte, gdy ich dzieci ich potrzebują.

Spotkania w Vancouver są pierwszym spotkaniem wszystkich ministrów zdrowia Kanady od 2018 roku.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Premierzy spotkali się w lipcu, kiedy poprosili rząd federalny o zwiększenie transferów zdrowotnych do 35 procent, w porównaniu z tym, co powiedzieli, że było to 22 procent.

Modne teraz

Trudeau mówi, że w przypadku Kanadyjczyków należy poprawić opiekę zdrowotną.

„Więc tak, będziemy tam z większymi pieniędzmi, ale musimy upewnić się, że więcej inwestycji w opiekę zdrowotną ostatecznie wesprze ludzi na pierwszej linii, pielęgniarki i lekarzy dostarczających tę opiekę zdrowotną Kanadyjczykom i zapewnić, że Kanadyjczycy czują się wyniki w naszym systemie opieki zdrowotnej.”

4:51 Sprawy zdrowotne: Pracownicy służby zdrowia przedstawią „receptę na nadzieję” na spotkaniu ministrów zdrowia

Minister zdrowia Kolumbii Brytyjskiej Adrian Dix powiedział, że potrzebna jest dodatkowa gotówka, ponieważ prowincja radzi sobie z niedoborami pielęgniarek i lekarzy, pracuje nad poprawą dostępu do cyfrowej opieki zdrowotnej oraz zwiększa usługi w zakresie zdrowia psychicznego i używania substancji związanych z kryzysem toksycznym narkotykowym.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Kanadyjskie Stowarzyszenie Medyczne, Kanadyjskie Stowarzyszenie Pielęgniarek i HealthCareCAN, które reprezentują różne organizacje i szpitale, również połączyły siły przed spotkaniami w tym tygodniu, aby zmusić ministrów zdrowia do pracy nad pilnymi rozwiązaniami dotyczącymi niedoborów kadrowych, wypalenia zawodowego i innych dolegliwości nękających system. Grupy wspólnie apelują o środki, w tym zachęty do zatrzymania pracowników, takie jak zwiększone wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego, a także ogólnokanadyjską strategię gromadzenia danych na temat siły roboczej, aby ułatwić lekarzom uzyskiwanie licencji tam, gdzie są najbardziej potrzebni. Wezwali również do poprawy dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej i wirtualnych wizyt.

© 2022 Kanadyjska prasa

Treści sponsorowane Ulotki

Leave a Comment