Hockey Canada potrzebuje nowego przywództwa z większym nadzorem: przegląd zarządzania

Hokej Kanada znajduje się „na rozdrożu”, który wymaga przeprojektowania przywództwa w połączeniu z większym nadzorem i przejrzystością, jak stwierdzono w niezależnym przeglądzie zarządzania.

221-stronicowy dokument opublikowany w piątek w następstwie niezależnego śledztwa prowadzonego przez byłego sędziego Sądu Najwyższego Thomasa Cromwella, pojawia się w kluczowym momencie dla nękanej skandalami organizacji, która miała miejsce podczas katastrofalnej wiosny, lata i jesieni.

„Zbudowanie pewności siebie wymaga czasu, ale można ją szybko stracić” – napisał Cromwell we wstępie.

„Niedawne doświadczenie Hockey Canada jest tego dowodem”.

Raport zaleca nowe parametry procesu nominacji rady, zwiększając jej liczebność z dziewięciu do 13 i zapewniając, że nie więcej niż 60 procent dyrektorów jest tej samej płci. Nowe wybory odbędą się w przyszłym miesiącu.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Pokazuje również, w jaki sposób należy zarządzać Narodowym Funduszem Akcyjnym Hockey Canada _, który jest utrzymywany z opłat rejestracyjnych i wykorzystywany do spłaty nieubezpieczonych zobowiązań, w tym roszczeń dotyczących napaści na tle seksualnym i nadużyć _.

„Ten raport pokazuje to, co już wiedzieliśmy: Hokej w Kanadzie nie był przejrzysty od lat” – powiedziała w oświadczeniu Pascale St-Onge, federalna minister sportu. „To pokazuje poważne niepowodzenia w zarządzaniu, które sprzyjają kulturze milczenia. Zarzut przemocy seksualnej traktowali jako kwestię ubezpieczeniową.

„Teraz oczekuję, że nowy zarząd dokona niezbędnych zmian, aby stworzyć zdrowe środowisko.”

Click to play video: 'Majority of Canadians blame those in positions of power for Hockey Canada sexual misconduct scandals, Ipsos poll finds'3:03 Większość Kanadyjczyków obwinia rządzących za skandale związane z nadużyciami seksualnymi w Hockey Canada, sondaż Ipsos

Narodowa federacja sportowa znajduje się pod silną presją od maja, kiedy to ujawniono, że federacja po cichu rozwiązała pozew po tym, jak kobieta twierdziła, że ​​została napastowana seksualnie przez ośmiu graczy, w tym członków krajowej drużyny juniorów, po gali 2018 w Londynie, Ont .

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Rząd federalny i sponsorzy korporacyjni szybko wstrzymali wsparcie finansowe, ale brzydkie nagłówki nadal pojawiały się wraz z ujawnieniem National Equity Fund i sposobem jego wykorzystania.

Przedstawiciel Hockey Canada zeznał przed parlamentarzystami w lipcu, że od 1989 roku, nie licząc tego roku, przeznaczył 7,6 miliona dolarów na dziewięć osiedli związanych z roszczeniami o napaść seksualną i nadużycia.

Policja w Londynie powiedziała później, że policja wznowi dochodzenie w sprawie incydentu z 2018 roku. NHL prowadzi również śledztwo, ponieważ wielu graczy ze światowej drużyny juniorów 2018 jest teraz w lidze.

Modne teraz

Hockey Canada ogłosiła następnie, że członkowie światowej drużyny juniorów z 2003 roku są badani pod kątem napaści na tle seksualnym w grupie, ponieważ na szczycie wezwania do zmian.

Żaden z zarzutów nie został udowodniony w sądzie.

Prezes i dyrektor generalny Hockey Canada, Scott Smith, oparł się wezwaniom do rezygnacji, zanim ostatecznie opuścił organizację 11 października

To było tego samego dnia, w którym zarząd podał się do dymisji w następstwie oszałamiającego przesłuchania w parlamencie — po raz trzeci wezwano urzędników do Ottawy od czerwca — i opublikowania tymczasowego przeglądu zarządzania Cromwella.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„Złożoność wyzwań związanych z przywództwem organizacji przerosła zdolność reagowania obecnych procesów rekrutacyjnych i wyborczych do zarządu”, napisał Cromwell w swoim raporcie końcowym. „Obecny proces nominacji zarządu nie zapewnił Hockey Canada szerokiego zakresu, głębi i różnorodności doświadczeń, zarówno zawodowych, jak i osobistych, których zarząd wspólnie potrzebuje, aby zarządzać tą złożoną organizacją i prowadzić znaczące zmiany kulturowe”.

Cromwell, który zalecił sporządzanie protokołów na wszystkich spotkaniach Hockey Canada w przyszłości, dodał, że role kierownictwa wyższego szczebla i rady „nie są jasno zdefiniowane ani rozróżnione”.

„To czasami prowadzi do tego, że zarząd zbyt głęboko angażuje się w codzienne operacje” – czytamy w raporcie. „Stosunek sprawozdawczy, w szczególności w odniesieniu do przekazywania kluczowych informacji, jest nieformalny i nieustrukturyzowany.”

6:04 Co dalej z przyszłością Hockey Canada?

Cromwell, który przeprowadził wywiady z ponad 80 osobami, powiedział, że Hockey Canada ma rację, że ma fundusze rezerwowe, w tym National Equity Fund.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„Ustanowienie funduszy rezerwowych w celu przeciwdziałania ryzyku roszczeń nieubezpieczonych i niedoubezpieczonych jest nie tylko rozsądne, ale ich niezastosowanie byłoby poważnym przeoczeniem.”

Nie było jednak odpowiedniego poziomu nadzoru ani przejrzystości – napisał.

„Hockey Canada nie ma pisemnej polityki regulującej (National Equity Fund).”

Cromwell zalecił Hockey Canada „ujawnianie na czas publicznie dostępnych informacji swoim członkom, dotyczących bieżących i potencjalnych roszczeń”.

Firma Hockey Canada poinformowała, że ​​podjęła już działania w celu wdrożenia zaleceń przedstawionych w raporcie okresowym z zeszłego miesiąca.

Cromwell nakreślił także niejasny obraz tego, jak działają organizacje, stowarzyszenia, ligi, zespoły i uczestnicy o różnych zasobach w różnych regionach.

„Brak jasności co do struktury organizacyjnej i uprawnień może skutkować niepewnością” – czytamy w raporcie.

Chociaż zakres przeglądu dotyczył zarządzania, Cromwell zwrócił uwagę na szereg kwestii poruszonych w trakcie całego procesu, w tym „toksyczną kulturę” hokeja oraz dodatkowe wsparcie dla kobiet i parahokej.

Dodał, że nadszedł czas, aby ci sami interesariusze „zastanowili się nad swoimi rolami i obowiązkami”.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„Niektórzy, którzy szybko ogłosili utratę zaufania do Hockey Canada, powoli przyznawali się do własnego wkładu w jej problemy w przeszłości” – napisał Cromwell. „Przyczyny leżące u podstaw obecnego kryzysu nie są niedawne. Członkowie kontrolowali, kto jest w zarządzie. Sport Canada jeszcze w czerwcu 2022 przyznał Hockey Canada najwyższą ocenę za niektóre aspekty zarządzania.

„Nie jest moją rolą wskazywanie palcami ani przypisywanie odpowiedzialności. Po prostu zauważę, że wielu mogło zrobić więcej, aby rozwiązać te problemy wcześniej.”

Cromwell powiedział, że ma nadzieję, że zalecenia dotyczące zarządzania zapewnią Hockey Canada zdolność do odegrania swojej roli w „pilnie potrzebnej” zmianie.

„Wszyscy interesariusze będą musieli współpracować, aby wprowadzić te zmiany” – napisał.

„Hokej w Kanadzie jest na rozdrożu”.

Leave a Comment