Infekcje ospy małp „stale spadają” w Kanadzie, deklaruje PHAC

Nowe infekcje ospy małp „stale spadają” w Kanadzie, mówi Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego (PHAC).

Spadek infekcji odzwierciedla globalny trend zgłoszony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w środę. Stwierdzono, że liczba zgłaszanych co tydzień nowych przypadków małpiej ospy spadła o 80 procent w stosunku do szczytu w sierpniu, chociaż w zeszłym tygodniu odnotowano niewielki wzrost liczby nowych przypadków.

Spadek liczby infekcji w Kanadzie, który zaczął krążyć w maju, wynika z „skuteczności podejścia kanadyjskiego zdrowia publicznego do małpiej ospy” – powiedziała rzeczniczka PHAC Anna Maddison.

„Wysiłki przyczyniające się do osiągnięcia płaskowyżu obejmują prowincjonalne i terytorialne kampanie szczepień oraz skuteczność wytycznych dotyczących środków zdrowia publicznego w zachęcaniu do zmian zachowań, które zmniejszają przenoszenie” – powiedziała.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„Rząd Kanady będzie nadal ściśle współpracować z międzynarodowymi, prowincjonalnymi i terytorialnymi partnerami w dziedzinie zdrowia w celu gromadzenia informacji na temat tej rozwijającej się epidemii, oceny możliwego ryzyka narażenia na wirusa ospy małpiej w Kanadzie i wzmocnienia globalnej reakcji na obecną epidemię ospy małp”.

Według danych PHAC na dzień 4 listopada całkowita liczba przypadków małpiej ospy zgłoszonych w Kanadzie wyniosła 1444. Ostatni przypadek zgłoszony urzędnikom miał miejsce 20 października. Do tej pory 42 osoby wymagały hospitalizacji, a w Kanadzie nie zgłoszono żadnych zgonów na ospę małp.

Liczba przypadków kanadyjskiej małpiej ospy zmniejszyła się od czasu pojawienia się wirusa w maju. 31 sierpnia dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus wyróżnił Kanadę podczas aktualizacji mediów za postępowanie z ospą małp. W tamtym czasie „zachęcało do zobaczenia” „utrzymującego się trendu spadkowego” infekcji małpią ospą, powiedział.

Mniej więcej w tym czasie PHAC poinformował w swoim raporcie z 26 sierpnia, że ​​Kanada odnotowała do tej pory 1228 przypadków ospy małpiej. Do tego dnia Kanada odnotowała 338 nowych przypadków ospy małpiej z pierwszego okresu sprawozdawczego za miesiąc 3 sierpnia

W zeszłym miesiącu Ontario powiedziało, że rozważa ogłoszenie końca epidemii małpiej ospy w prowincji. Dyrektor medyczny ds. zdrowia, dr Kieran Moore, powiedział kanadyjskiej prasie, że w ciągu ostatnich kilku tygodni nie odnotowano żadnych znaczących wzrostów. We wrześniu powiedział, że liczba aktywnych przypadków w Ontario osiągnęła szczyt w połowie lipca.

Modne teraz

Historia jest kontynuowana pod reklamą

W Montrealu, który był niegdyś epicentrum wybuchu w Kanadzie, małpi ospa została prawie całkowicie wykorzeniona, powiedzieli lekarze z miasta Click to play video: 'Monkeypox outbreak can be eliminated in Europe: WHO officials' The Canadian Press. Lekarze i członkowie miejskiego kredytu społeczności LGBTQ2 szybkie rozpoczęcie kampanii szczepień i współpracy między urzędnikami zdrowia publicznego i organizacjami społecznymi w celu osiągnięcia sukcesu w kontrolowaniu choroby.

Maddison powiedział Global News, że do 30 października w Kanadzie podano ponad 100 000 dawek szczepionki przeciwko ospie małp.

Brian Maci z Nowego Jorku otrzymuje szczepionkę przeciwko ospie małp w zewnętrznej klinice w Montrealu 23. Graham Hughes/The Canadian Press „Partnerzy zajmujący się zdrowiem publicznym w całym kraju ściśle współpracują i koordynują działania w świetle pojawienia się małpiej ospy w Kanadzie. Federalni, prowincjonalni i terytorialni naczelni lekarze zdrowia spotkali się, aby omówić to ewoluujące dochodzenie oraz działania mające na celu identyfikację, leczenie i zapobieganie dalszym chorobom w Kanadzie” – powiedziała.

„W miarę pojawiania się nowych informacji będziemy nadal ściśle współpracować z organizacjami społecznościowymi, aby zapewnić, że Kanadyjczycy będą na bieżąco informowani o działaniach, które mogą podjąć, aby zapobiec chorobom”.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Ospa małp jest endemiczna w niektórych częściach Afryki od dziesięcioleci, a eksperci podejrzewają, że epidemie w Europie i Ameryce Północnej w tym roku zostały wywołane po tym, jak choroba zaczęła rozprzestrzeniać się poprzez kontakty seksualne na dwóch imprezach w Hiszpanii i Belgii.

Rozprzestrzenianie się zwykle wymaga kontaktu skóry ze skórą lub skóry do ust ze zmianami chorobowymi zakażonego pacjenta. Ludzie mogą również zarazić się poprzez kontakt z ubraniem lub prześcieradłem osoby, która ma zmiany ospy małpiej.

Click to play video: 'Monkeypox outbreak can be eliminated in Europe: WHO officials'3:16 Epidemia ospy małp może zostać wyeliminowana w Europie: urzędnicy WHO

Większość przypadków została zgłoszona u mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami, ale urzędnicy twierdzą, że może to rozprzestrzenić się w dowolnej populacji. Urzędnicy na całym świecie pracują z wrażliwymi populacjami i oferują im szczepienia.

W czwartek WHO poinformowała, że ​​do tej pory w 110 państwach członkowskich zgłoszono 79 483 potwierdzonych przypadków małpiej ospy , a 49 osób zmarło z powodu wirusa.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

— z plikami z The Canadian Press

© 2022 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Leave a Comment