Jimmy Kimmel mówi, że zrezygnuje ze swojego programu, jeśli ABC poprosi go, by przestał żartować z Trumpa

Jimmy Kimmel twierdzi, że był gotów wyjść na swój długoletni koncert prowadzący do późnych godzin nocnych, gdyby jego szefowie w ABC poprosili go, by przestał żartować z ówczesnego prezydenta nadziei Donalda Trumpa .

Komik, który prowadził “Jimmy Kimmel Live!” w sieci od 2003 roku, powiedział w ostatnim odcinku podcastu „Naked Lunch” Stichera, że jest gotów zrezygnować z pracy, jeśli nałożono na niego ograniczenia.

Kimmel powiedział, że obawy były „sugerowane” przez kierownictwo „tuż na początku tej całej sprawy z Trumpem”, kiedy mówi, że badania sieci wykazały, że stracił połowę swoich fanów – „może więcej” – ponieważ zaczął zarabiać więcej żarty o byłej gwieździe reality show.

„Dziesięć lat temu wśród Republikanów byłem najpopularniejszym gospodarzem talk-show. Przynajmniej według badań, które przeprowadzili” – powiedział Kimmel.

Ale niezależnie od tego spadku popularności w pewnych kręgach, Kimmel powiedział wtedy, że po prostu nie chciał powstrzymać się od żartowania z Trumpa.

„Powiedziałem: „Jeśli to jest to, co chcesz zrobić, rozumiem, nie żałuję tego, ale nie mam zamiaru tego zrobić. Jeśli chcesz, aby ktoś inny poprowadził program, to w porządku. Po prostu nie zrobię tego w ten sposób ”- powiedział Kimmel.

CNN skontaktowało się z ABC w celu uzyskania komentarza.

Kimmel wcześniej przyznał, że ludzie tacy jak David Letterman i były gospodarz „Daily Show” Jon Stewart są liderami w rozwiązywaniu trudniejszych tematów, w tym gorących kwestii politycznych.

„Oglądasz wiadomości przez cały dzień, widzisz, co się dzieje, jak chodzisz na scenie i to ignorujesz? Po prostu już nie działa” – powiedział Kimmel w 2019 r. . „Chciałbym móc. Trudno mi mówić na poważne tematy. Dużo mnie to męczy. Chcę być zabawny. To zabawne”.

Kimmel odnowił swoją umowę z ABC na początku tego roku, dzięki czemu pozostanie na stanowisku gospodarza przez kolejne trzy lata. Jego umowa miała wygasnąć w 2023 roku.

Leave a Comment