Jimmy Kimmel ponownie gospodarzem Oscarów: „Wielki zaszczyt czy pułapka”

Jimmy Kimmel jest gotowy ponownie gościć Oskary, kończąc trylogię, która zaczęła się od tego, że przewodniczył chaotycznej ceremonii „koperty-gate”.

Gospodarz wieczornego talk show będzie przewodniczył ceremonii w marcu, poinformowali w poniedziałek producenci programu.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Jimmy zdobył hat-tricka na tej światowej scenie” – powiedzieli we wspólnym oświadczeniu producenci wykonawczy i showrunner Glenn Weiss i Ricky Kirshner. „Wiemy, że będzie zabawny i gotowy na wszystko!”

Kimmel był gospodarzem programu dwa razy wcześniej, w 2017 roku, kiedy zarządzał chaotycznymi ostatnimi momentami, w których wybrano zwycięzcę najlepszego najlepszego zdjęcia, a następnie w następnym roku, który pojawił się zaledwie kilka miesięcy w rozliczeniu .MeToo.

„Zaproszenie do organizacji rozdania Oskarów po raz trzeci to albo wielki zaszczyt, albo pułapka” – powiedział Kimmel. „Tak czy inaczej, jestem wdzięczna akademii za to, że tak szybko mnie poprosiła, gdy wszyscy dobrzy odmówili”.

Po 90. Oscarach w 2018 roku, które Kimmel gościł ogólnie pozytywne recenzje, Oscary odbyły się bez gospodarza aż do 94. ceremonii na początku tego roku, kiedy Regina Hall, Amy Schumer i Wanda Sykes dzieliły scenę.

„Jimmy jest idealnym gospodarzem, który pomoże nam rozpoznać niesamowitych artystów i filmy z naszych 95. Oscarów” – dodali dyrektor generalny akademii Bill Kramer i prezes akademii Janet Yang. „Jego miłość do filmów, wiedza na temat telewizji na żywo i umiejętność nawiązania kontaktu z naszymi globalnymi odbiorcami stworzą niezapomniane wrażenia dla naszych milionów widzów na całym świecie”.

Molly McNearney, współautorka scenariusza i producentka wykonawcza „Jimmy Kimmel Live!” i jest żonaty z Kimmelem, będzie także producentem wykonawczym podczas transmisji Oskarów. Oceny były trochę jak rollercoaster dla cenionych hollywoodzkich nagród. 94. Oscary to poprawa z 15,36 milionami widzów, ale było to również w porównaniu z rekordowo niskim poziomem z poprzedniego roku, który spadł na wiele pokazów nagród zmodyfikowanych przez COVID. Jak zawsze oceny będą najważniejsze dla nadawcy ABC.

„Powrót Jimmy’ego Kimmela, aby poprowadzić Oskary, to spełnienie marzeń. Jak widzimy każdego wieczoru w jego własnym programie, Jimmy poradzi sobie ze wszystkim z sercem i humorem, i wiemy, że dostarczy śmiechu i uroczystych chwil, które definiują Oskary” – powiedział Craig Erwich, prezes ABC Entertainment, Hulu & Disney Branded Television Streaming Originals. „Uwielbiamy być domem największej nocy Hollywood i nie możemy się doczekać, aby wznieść toast za sukces tegorocznego kina i opowiadania historii”.

To kolejne wydarzenie jest przełomowym rokiem dla koncertu i pierwszym po The Slap, w którym Will Smith uderzył prezentera Chrisa Rocka na scenie. Smith, który tego wieczoru wygrał dla najlepszego aktora, został w rezultacie wykluczony z rozdania Oscarów na 10 lat. Kierownictwo organizacji powiedziało, że chcieliby odejść od klapsa i skupić się na ceremonii celebrującej kino.

95. Oscary odbędą się w niedzielę, 12 marca w Dolby Theatre w Los Angeles i będą transmitowane na żywo przez ABC w ponad 200 terytoriach na całym świecie.

Leave a Comment