Limit cenowy G7 na rosyjską ropę będzie miał zastosowanie tylko do ropy morskiej, mówi urzędnik

Według agencji Reuters

Opublikowano 4 listopada 2022 13:54

Click to play video: 'E.U. reaches compromise deal banning Russian oil imports'2:09 UE osiąga kompromisowe porozumienie zakazujące importu rosyjskiej ropy

OBEJRZYJ: UE osiąga kompromisowe porozumienie zakazujące importu rosyjskiej ropy – 31 maja 2022Limit cenowy na eksport rosyjskiej ropy wprowadzony przez kraje G7 i Australię w przyszłym miesiącu będzie dotyczył tylko transportu morskiego ładunki przez pierwszą wyładowaną sprzedaż i nie będą obejmować kosztów wysyłki i handlu, powiedział w piątek przedstawiciel koalicji.

Szczegóły dotyczące limitu cenowego są finalizowane jako ostateczny termin uruchomienia programu do 5 grudnia i embargo Unii Europejskiej na podejście do rosyjskiej ropy, ale dyskusje na temat poziomu limitu cenowego wciąż trwają.

Plan ma na celu zmniejszenie dochodów Moskwy z ropy do poziomu sprzed inwazji na Ukraina przy jednoczesnym utrzymaniu rosyjskiej ropy na rynku światowym, aby uniknąć dalszych skoków cen.

Urzędnicy koalicji powiedzieli Reuterowi w czwartek, że poziom cen będzie stałą ceną za baryłkę dolara, która będzie regularnie weryfikowana, a nie obniżką od cen rynkowych.

Modne teraz

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Zgodnie z przepisami dotyczącymi załadunku, po raz pierwszy zgłoszonymi przez Wall Street Journal, każda ropa, która jest odsprzedawana, gdy surowa jest nadal w drodze do miejsca wyładunku, musi być wyceniona na poziomie lub poniżej limitu, powiedział urzędnik.

„Gdy ropa zakończy swoją pierwszą sprzedaż na lądzie, może być sprzedawana po cenach rynkowych” – powiedział koalicjant. „Dopóki nie wypłynie z powrotem na morze, nie będzie już „morską” rosyjską ropą.”

Ale jeśli zostanie załadowany z powrotem na tankowiec w celu wysłania gdzie indziej, limit cenowy ma zastosowanie ponownie, chyba że ropa została znacznie rafinowana na inne produkty, dodał urzędnik.

Ograniczenie nie będzie obejmować kosztów frachtu ani innych kosztów handlu i transportu, powiedział urzędnik, dodając: „Innymi słowy, będzie miał zastosowanie tylko do fizycznych cząsteczek rosyjskiej ropy naftowej i samych produktów rafinowanych — tylko ropa jest ograniczona.

Oficjalne wytyczne dotyczące limitów cen ropy są nadal opracowywane i zostaną opublikowane przed 5 grudnia, dodano oficjalne.

Treści sponsorowane Ulotki

Leave a Comment