Los Angeles FC zdobywa 1. tytuł Pucharu MLS po wygranej w rzutach karnych z Philadelphia Union

LOS ANIOŁY –

Gareth Bale wyrównał wynik 3-3 po dramatycznym uderzeniu głową w ósmej minucie dogrywki, rezerwowy bramkarz John McCarthy obronił dwa strzały z Filadelfii w serii rzutów karnych, a Los Angeles pokonał Union 3:0 w rzutach karnych, aby zdobyć swoje pierwsze mistrzostwa MLS Cup w sobotę.

Po tym, jak Bale wszedł jako rezerwowy w dogrywce i strzelił remisową bramkę dla 10-osobowego LAFC, Denis Bouanga, Ryan Hollingshead i Ilie Sanchez strzelili w rzutach karnych 3:0, kończąc najbardziej dramatyczny z 27 meczów tytułowych MLS.

McCarthy, urodzony w Filadelfii i były bramkarz Union, który w tym sezonie miał dokładnie jeden mecz w MLS dla LAFC, został zmuszony do gry w drugiej dogrywce, gdy starter Maxime Crepeau poważnie zranił nogę, popełniając faul z czerwoną kartką na Corym. Burke.

Drugi gol Jacka Elliotta w meczu dał Filadelfii prowadzenie w czwartej minucie doliczonego czasu, ale Bale wszedł w 97. minucie i zremisował go porywającym golem walijskiej supergwiazdy w MLS, jego trzecim od trzech miesięcy.

W rzutach karnych McCarthy nie pozwolił strzelić gola w trzech próbach Unii, rzucając się na dwa rzuty obronne i obserwując, jak Daniel Gazdag ślizga się i przelatuje nad poprzeczką. Sanchez następnie przypieczętował zwycięstwo przed ekstatyczną publicznością LAFC.