Machachev i rywalizujący mistrz dalej dokuczają superwalce UFC

Mistrzowie UFC wagi lekkiej i piórkowej, Islam Machachev i Alexander Volkanovski, ponownie wyrazili chęć walki ze sobą wkrótce, po tym, jak zaangażowali się w zachęcającą wymianę zdań na Twitterze.

Makhachev zdobył pas wagi lekkiej na UFC 280 w Abu Zabi prawie dwa tygodnie temu, odnosząc imponujące zwycięstwo przez poddanie nad Charlesem Oliveirą.

Rosjanin zaprosił „niskiego faceta” Volkanovskiego do oktagonu w swoim wywiadzie po meczu, a dwaj mężczyźni uścisnęli sobie dłonie, gdy „Volk” przyjął wyzwanie, by spotkać się w przyszłym roku. Karta UFC 284 w Perth 11 lutego została oznaczona jako potencjalna data.

Dwanaście dni, odkąd sprawdzili się na Etihad Arena, Volkanovski chciał się upewnić, że Machachev nie rezygnuje z zaoferowania mu szansy na zostanie mistrzem w wadze dwuwagowej.

„Czy dotrzymujesz słowa?” – pytał Volkanovski na Twitterze, tagując Dagestańczyków.

“Dokonajmy tego!” dodał, wraz z hashtagiem UFC 284.

Odpowiadając następnego ranka, Machachev obiecał: „W chwili, gdy otrzymam gazetę (umową), podpiszę ją, nie martw się”.

„Na razie ciesz się swoim pierwszym miejscem P4P (funt za funt)” – powiedział.

„Dobry człowiek”, odpowiedział Volkanovski, aby zakończyć wymianę z emoji z otwartymi rękami.

Jak wskazał Machachev, Volkanovski jest powszechnie uważany za mistrza elitarnego mistrzostwa MMA po tym, jak jego poprzedni pretendent do tytułu, były mistrz wagi półśredniej Kamaru Usman, został znokautowany przez Leona Edwardsa na UFC 278.

Zwycięstwo nad Machaczowem jeszcze bardziej umocniłoby argumenty Volkanovski’ego jako najlepszego wojownika na świecie.

Russian UFC champion searches for ‘new haters’ Ale jeśli wynik pójdzie w drugą stronę, ekspert od grapplingu z Khabibem Nurmagomedovem w kącie zwiększy wartość swoich akcji nawet bardziej niż wtedy, gdy zakończył serię 12 zwycięstw Oliveiry.

Niektórzy fani sugerowali, że Machachev nie może automatycznie zostać z dnia na dzień mistrzem funta za funta, pokonując Volkanovsky.

Zamiast tego musi dopasować liczbę obron tytułu, które Volkanovski wykonał (cztery) lub przejść do wagi półśredniej, aby rzucić wyzwanie i pokonać zwycięzcę nadchodzącego rewanżu między Edwardsem i Usmanem w ich opinii.

Leave a Comment