Meta ma stawić czoła opłatom antymonopolowym w Europie za wykorzystanie danych klientów, mówią źródła

Foo Yun Chee Reuters

Opublikowano 9 listopada 2022 12:53

Click to play video: 'Global News Morning Market and  Business Report – November 7, 2022'2:45 Global News Morning Market and Business Report – 7 listopada 2022 r.

Rob Tetrault z Canaccord Genuity Wealth Management opowiada o potencjalnym wpływie amerykańskich spółek średnioterminowych na rynki i wyjaśnia, dlaczego obserwuje akcje dla Meta.Unijne organy antymonopolowe oskarżają Facebook rodzic Meta o wykorzystywanie danych klientów i wiązanie swoich Serwis ogłoszeń drobnych w swojej sieci społecznościowej, osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały, prosząc, aby nie podawać ich nazwiska.

Komisja Europejska może nakładać grzywny w wysokości do 10 procent globalnego obrotu firmy za naruszenia przepisów antymonopolowych. Meta odmówiła komentarza.

Komisja rozpoczęła dochodzenie w sprawie sieci społecznościowej w czerwcu ubiegłego roku. Brytyjska agencja ds. konkurencji również rozpoczęła dochodzenie tego samego dnia.

W ostatnich miesiącach Komisja zwróciła się do rywali Meta o usunięcie poufnych informacji z ich zgłoszeń do regulatora. Zazwyczaj jest to prekursor, z którego Komisja wysyła do przedsiębiorstw objętych dochodzeniem pisemne zgłoszenie zastrzeżeń określające, co uważa za praktyki antykonkurencyjne.

Modne teraz

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Firma Meta o nazwie Facebook Marketplace została uruchomiona w 2016 roku i jest używana w 70 krajach do kupowania i sprzedawania przedmiotów.

Politico jako pierwszy poinformował o zbliżającym się zgłoszeniu zastrzeżeń.

Click to play video: 'Meta updates Instagram safety measures for teens'1:29 Meta aktualizacje Środki bezpieczeństwa na Instagramie dla nastolatków

Treści sponsorowane Ulotki

Leave a Comment