„Myślę, że NBA rzuciła piłkę” Kyrie Irving, mówi Charles Barkley

Analityk NBA i Basketball Hall of Famer Charles Barkley mówi, że uważa, że ​​liga „upuściła piłkę” na Kyrie Irving po tym, jak gwiazda Brooklyn Nets opublikowała na Twitterze dokument uznany za antysemicki.

„Myślę, że [Irving] powinien zostać zawieszony. Myślę, że Adam [Silver, komisarz NBA] powinien go zawiesić” – powiedział Barkley we wtorek TNT przed meczem Nets z Chicago Bulls, w którym wystąpił Irving. „Po pierwsze, Adam jest Żydem. Nie możesz wziąć mojej 40 milionów dolarów [podanej pensji Irvinga] i obrażać mojej religii.

„Zamierzasz mnie obrazić, masz prawo, ale ja mam prawo odmówić. Nie weźmiesz moich 40 milionów dolarów i obrażasz moją religię. Myślę, że NBA popełnili błąd. “

Irving powiedział dziennikarzom w sobotę, że „nie zamierza zrezygnować z niczego, w co wierzę” po tym, jak został potępiony przez m.in. ”

„Jeśli chodzi o reakcję, jesteśmy w 2022 roku, historia nie powinna być przed nikim ukrywana, a ja nie jestem osobą dzielącą, jeśli chodzi o religię, akceptuję wszystkie dziedziny życia” – powiedział Irving.

Film oparty jest na książce Ronalda Daltona o tym samym tytule, która została potępiona jako antysemicka przez organizacje praw obywatelskich.

„Książka i film, który promuje handel głęboko #antysemickimi tematami, w tym te promowane przez niebezpieczne sekty ruchu czarnych hebrajskich Izraelitów” napisał na Twitterze Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Anti-Defamation Liga.” (ADL)

NBA wydała oświadczenie, w którym nazwała mowę nienawiści „nie do zaakceptowania” i „wbrew wartościom NBA, jakimi są równość, włączenie i szacunek”.

„Wierzymy, że wszyscy mamy rolę do odegrania w zapewnieniu, że takie słowa lub idee, w tym antysemickie, będą kwestionowane i odrzucane, i będziemy kontynuować współpracę ze wszystkimi członkami społeczności NBA, aby zapewnić, że wszyscy rozumieją wpływ ich słów i działań, ” dodano oświadczenie ligi.

Sieci powiedziały również, że „zdecydowanie potępiają i nie tolerują promowania jakiejkolwiek formy mowy nienawiści”.

Zapytany, dlaczego Irving nie został zdyscyplinowany za swój tweet, dyrektor generalny Nets Sean Marks powiedział dziennikarzom: „Myślę, że prowadzimy te dyskusje za kulisami. próbując dokładnie określić, jaki jest najlepszy sposób działania”.

Marks dodał, że zespół prowadzi dyskusje z ADL i otrzymuje porady dotyczące najlepszego sposobu działania. Nie powiedziałby, czy Irving był częścią tych dyskusji z ADL.

W burzliwym dla organizacji okresie, Nets ogłosili również we wtorek, że rozstali się z głównym trenerem Stevem Nashem.

Ogłoszenie nastąpiło przed przegraną Nets 108-99 z Bulls i awansem 2-6 w sezonie, a tymczasowym trenerem został Jacque Vaughn.

Marks zaprzeczył, jakoby strzelanie Nasha miało coś wspólnego z sytuacją w Kyrie Irving.

„Nie. Nie. Staramy się rozdzielić te dwie rzeczy” – powiedział.

„To dobre pytanie i łatwo jest to wszystko wrzucić, ale myślę, że na tym, gdzie jesteśmy, staramy się oddzielić stronę koszykówki od tego, co jest najlepsze dla zespołu, który się rozwija”.

ESPN i The Athletic poinformowały, że Brooklyn może zatrudnić zawieszonego trenera Boston Celtics Ime Udoka,, ale Marks powiedział, że zespół musi jeszcze wybrać następnego trenera.

„Naprawdę nie sądzę, że teraz ode mnie zależy, czy podam listę kandydatów, z którymi rozmawiamy i gdzie mamy się pojawić i na tym upadniemy, ale powiedziałbym, że zarezerwuję że na czas podjęcia tych decyzji” – dodał.

„Nie mogłem podać ci harmonogramu” – kontynuował Marks. „Jest powód, dla którego podjęliśmy ten ruch, gdy to zrobiliśmy, ponieważ czas ucieka. Chcemy, aby ten proces był dokładny. Nie zamierzamy pomijać tego kroku i dołożymy należytej staranności, jak każdy. “

Przeciwko Bulls Irving rozpoczął noc 0-na-7 z boiska, wliczając w to 0 z 4 z zakresu trzech punktów, nie zdobywając pierwszych punktów, dopóki nie pozostało 10:20 w czwartej kwarcie.

Skończył z czterema punktami, siedmioma asystami i sześcioma zbiórkami, podczas gdy Zach LaVine zanotował 20 ze swoich 29 punktów w czwartej kwarcie, aby pomóc Bulls w zwycięstwie.

Leave a Comment