Obóz Kanady w Bahrajnie „zdewastowany” wiadomością o złamanej nodze bramkarza Maxime’a Crépeau

Pierwsza sesja treningowa Kanady w poniedziałek na obozie treningowym przed Mistrzostwami Świata w Bahrajnie została przyćmiona smutną wiadomością, że bramkarz Maxime Crépeau wrócił do Stanów Zjednoczonych, po operacji naprawy złamanej nogi.

Crépeau doznał kontuzji grając dla Los Angeles w sobotnim finale MLS Cup. Kontuzja miała miejsce w dogrywce, gdy 28-latek z Candiac w Que. wybił się ze swojego pola karnego w poszukiwaniu nietrafionego podania w tył, tylko po to, by mocno zderzyć się z nacierającym napastnikiem z Filadelfii, Corym Burke.

Crépeau, który opuścił grę na wózku, został ukarany czerwoną kartką za odrzucenie okazji do zdobycia bramki. Pomocniczy bramkarz John McCarthy pomógł LAFC w wygraniu rzutów karnych i został nazwany MVP gry.

„Myślę, że wszyscy są po prostu zdruzgotani całą naturą tego, jak to się rozwinęło” – powiedział w poniedziałek trener Kanady John Herdman. „Straciliśmy (obrońcę) Scotta Kennedy’ego na początku tygodnia, a potem jak potoczyło się to dla Maxa – tak późno w grze i sytuacja, w której musiał postawić swoje ciało na szali. To był taki smutny moment.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„Myślę, że wstrząsnęło to wieloma ludźmi. Kontuzja również wyglądała dość źle w telewizji. Myślę, że to był trudny moment nie tylko dla sztabu, ale także dla grupy graczy tutaj. Z prawdziwą troską na poziomie tej szkody.”

LAFC powiedział, że niedzielna operacja naprawy prawej nogi Crépeau zakończyła się sukcesem. Opiekun Vancouver Whitecaps, Thomas Hasal, został wezwany do obozu w Bahrajnie.

Kennedy został wykluczony z Pucharu Świata w zeszłym tygodniu po kontuzji ramienia, grając dla swojego niemieckiego klubu SSV Jahn Regensburg.

Lepsze wieści pojawiły się w niedzielę na temat Alphonso Daviesa, który opuścił mecz Bayernu Monachium w sobotę z Hertha Berlin trzymając się za prawą nogę. Niemiecki klub powiedział następnie, że nadwyrężenie ścięgna udowego odsunie Kanadyjczyka na pozostałe dwa mecze klubu przed przerwą na mistrzostwa świata, ale nie zatrzyma Daviesa poza turniejem.

„To było trudne kilka godzin, powiem ci to” – powiedział Herdman.

41. miejsce Kanadyjczycy rozpoczynają kampanię Pucharu Świata 23 listopada w Katarze przeciwko drugiemu miejscu w Belgii.

Modne teraz

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Zapytany, czy spodziewał się, że Davies będzie wtedy gotowy, Herdman był pełen nadziei, ale realistyczny.

„Wstępna ocena Bayernu Monachium sugerowałaby, że jego powrót do zdrowia może trafić w ten znacznik” – powiedział trener. „Więc tak długo, jak wszystko w odbudowie idzie zgodnie z planem, oczekujemy, że Alphonso będzie dostępny do reprezentowania (Kanada) w meczu Belgii.

„Ale tego rodzaju urazów po prostu nigdy nie wiadomo. Czasami nie zawsze są proste. Nie będziemy liczyć naszych kurczaków, dopóki Alphonso nie pojawi się w środowisku. Zostanie z Bayernem Monachium, aby kontynuować pełną regenerację z Bayernem tak długo, jak będzie to konieczne.”

Obóz w Bahrajnie przeznaczony jest dla graczy poza sezonem, z udziałem wszystkich oprócz pomocnika Liama ​​Frasera (KMSK Deinze, Belgia) z Major League Soccer. Europejskie kluby będą rozgrywać mecze aż do 14 listopada, kiedy to nastąpi premiera FIFA dla graczy, którzy przyjadą na turniej.

Kanada gra w Bahrajnie z numerem 85 w czwartek w Manamie. Po złożeniu cały skład rozegra ostatnią rozgrzewkę przeciwko 24. miejscu w Japonii 17 listopada w Dubaju.

Herdman powiedział, że wątpi, by zespół widział Daviesa do czasu meczu z Japonią.

Oczekiwano, że Crépeau, który wygrał 15 meczów dla Kanady, będzie wspierał Milana Borjana w Katarze, prawdopodobnie z Dayne St. Clair z Minnesoty United.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Crépeau miał dołączyć do Jamesa Pantemisa z St. Clair i CF Montrealu na obozie w Bahrajnie.

Nieobecność Crépeau pozostawia Herdmana bez doświadczonej osłony dla Borjana, 35-letniego bramkarza Czerwonej Gwiazdy z Belgradu, który ma na koncie 67 występów w Kanadzie.

St. Clair ma jedną czapkę na swoim koncie, podczas gdy Pantemis jest odkręcona. Obaj mają 25 lat.

„Myślę, że zawsze jest to problemem, gdy tego doświadczenia nie ma”, powiedział Herdman. „Ale kiedy patrzę na Dayne St. Clair, Jamesa Pantemisa, byli z zespołem przez wiele takich doświadczeń. Kupili kulturę. Rozumieją, co to znaczy reprezentować w tej nowej Kanadzie (zespole). I oni również zasłużyli na prawo do bycia tutaj.

„Byli po prostu krytycznymi częściami tej podróży i zawsze się pojawiali, mieli właściwe nastawienie i właściwy charakter. Myślę więc, że element doświadczenia zostaje przebity ekscytacją i tylko chęcią i szansą, aby miejmy nadzieję uzyskać tę szansę, którą mogą otrzymać, której inaczej by nie zobaczyli. To będzie czas gry w meczu z Bahrajnem, a także w meczu z Japonią. ? To wielka szansa dla kogoś takiego jak Dayne St. Clair, który miał prawdziwy przełom w Minnesocie.”

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Hasal 23 nie ma limitu, ale grał w Kanadzie na poziomie młodzieżowym.

Zawodnicy Herdmana odbyli lekki trening w poniedziałek.

— Chłopcy przyszli z szumem — powiedział. „Są bardzo podekscytowani powrotem do siebie. Dość jasno powiedzieliśmy im, że skupiamy się na dobrym występie przeciwko Bahrajnowi i pozostaniu w teraźniejszości. Przyszłość sama o siebie zadba.”

© 2022 Kanadyjska prasa

Leave a Comment