Obrońca Alistair Johnston wszedł do księgi rekordów kanadyjskiej piłki nożnej mężczyzn

Alistair Johnston był stałym gościem Kanady przez ostatnie dwa lata, omijając tylko jeden z 29 meczów Kanadyjczyków od początku 2021 roku.

A w piątek 24-letni obrońca CF Montreal może wejść do księgi rekordów Kanady, jeśli zobaczy walkę z 85. Bahrajnem w rozgrzewce przed Mistrzostwami Świata na stadionie Al-Khalifa w Manamie.

Johnston rozpoczął 26 meczów z rzędu dla Kanady. Były kapitan Kanady, Bruce Wilson, posiada 27-letni rekord mężczyzn, ustanowiony w latach 1984-86, kiedy Kanada po raz ostatni pojawiła się na Mistrzostwach Świata. Johnston wyprzedził już Paula Stalteriego, innego byłego kapitana Kanady, który rozegrał 25 meczów z rzędu w latach 1998-2000.

Debiut Johnstona w seniorach zbiegł się w czasie z otwarciem meczu kwalifikacyjnego Kanady z Bermudami w marcu 2021 roku. Wygrał drugi występ z Kajmanami, zanim przegrał mecz z Aruba w czerwcu 2021 roku.

W tym samym miesiącu wrócił na mecz z Surinamem i od tego czasu nie opuścił żadnego meczu, widząc akcję w kolejnych 25 meczach Kanady.

Kanada ma 18-6-4 lat, kiedy Johnston gra, w tym 6-4-0 w tym roku.

Młody obrońca/skrzydłowy przeszedł długą drogę, odkąd zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej przez Nashville SC z Wake Forest w MLS SuperDraft 2020

„To były naprawdę szalone lata”, powiedział Johnston Wednesday z Bahrajnu. „Mam ogromne szczęście, będąc w świetnych sytuacjach z kilkoma wspaniałymi ludźmi. Po prostu naprawdę upewniłem się, że zawsze, gdy mam okazję, nie brać niczego za pewnik. I to się opłaciło.

„Za każdym razem, gdy dostałem okazję, chwytałem ją obiema rękami i jakbym brał i biegałem z nią. I po prostu byłem sobą. I wiesz, to zadziałało. To były niewiarygodne trzy lata. Nie ma nic więcej Mogę to powiedzieć. To była kolejka górska, ale kolejka górska wciąż się podnosi”.

Stały obrońca, który potrafi grać w obronie lub jako obrońca/skrzydłowy, Johnston jest również ofensywnym zagrożeniem, zdolnym do wykonywania apetycznych dośrodkowań.

Montreal myślał o Johnstonie na tyle, że w grudniu zeszłego roku wysłał Nashville 1 milion dolarów w ramach ogólnej alokacji, aby go zdobyć. Następnie podpisał z nim nową dwuletnią umowę z opcjami na kampanie 2024 i 2025.

Johnston, który w tym sezonie zarobił 445 625 $, mówi, że ostatnie 12-18 miesięcy było „gorączkowe, chaotyczne”.

„Ale hej, skończyło się z nami w Pucharze Świata, więc naprawdę nie ma tu żadnych skarg”.

Johnston z pewnością znajdzie się w składzie Pucharu Świata, który zostanie ogłoszony w niedzielę. Kanadyjczycy rozegrają następnie ostatnią rozgrzewkę z Japonią 17 listopada w Dubaju, po czym wrócą do Doha, aby przygotować się do meczu otwierającego Mistrzostwa Świata w grupie F, który odbędzie się 23 listopada przeciwko 2. Belgii.

Kanada, która zajmuje 41. miejsce na świecie, zagra 27 listopada na 12 miejscu w Chorwacji i 1 grudnia na 22 miejscu w Maroku

Po stracie obrońcy Scotta Kennedy’ego i bramkarza Maxime’a Crepeau z powodu kontuzji, które wykluczą ich z mistrzostw świata, trener Kanady John Herdman otrzymał w środę dobre wieści, kiedy Atiba Hutchinson poprowadził Besiktas w wygranym 3:1 Pucharze Turcji z trzecim Serikiem Belediyesporem.

39-letni Hutchinson, który wygrał rekordową liczbę 97 występów Kanadyjczyków, został wykluczony z gry z powodu siniaka kostnego, który doznał przed sezonem.

Herdman prowadzi obecnie obóz w Bahrajnie dla pozasezonowych graczy MLS i pomocnika Liama ​​Frasera (KMSK Deinze, Belgia). Jego pozostali gracze z Europy nadal są w swoich klubach, które będą grać w mecze do poniedziałkowego terminu FIFA, aby wypuścić graczy na Mistrzostwa Świata, które rozpoczynają się 20 listopada.

Johnston mówi, że przystosowanie się do upału i słońca w Bahrajnie było wyzwaniem po chłodniejszych warunkach w Montrealu, gdzie 23 października zakończył się playoff przegrany 3:1 z New York City w półfinale Konferencji Wschodniej.

„Trenowaliśmy wieczorami (w Bahrajnie). Dzisiaj był nasz pierwszy dzień treningu o 11 (rano) i był to zdecydowanie szok dla organizmu, szok dla systemu” – powiedział Johnston. „Konsekwentnie osiąga szczyty 33, 34, 35 (Celsjusza). Nie wiem, jak to jest, ale na niebie nie ma żadnej chmury, tyle ci powiem. Słońce to nie żart”, dodany.

Leave a Comment