Para z North Vancouver śledzi i odzyskuje skradziony rower za pomocą ukrytego urządzenia GPS

Północne Vancouver, BC –

Pół tuzina rowerów skradziono w tym roku z przechowalni w jego kompleksie domów w North Vancouver, więc Travis – który poprosił CTV News o nieużywanie jego nazwiska – nie był zaskoczony, gdy rower jego żony zniknął w sierpniu.

Para wymieniła go dwa tygodnie temu, ale wiedzieli, że muszą podjąć dodatkowe środki ostrożności. Kupili więc Apple Airtag, mały lokalizator GPS, który działa, łącząc się z pobliskimi urządzeniami Apple z dostępem do Internetu, i ukryli go na rowerze.

W ubiegłą sobotę sąsiad ostrzegł ich, że nowy rower za 3000 USD został właśnie skradziony z szafki wraz z kilkoma innymi.

„Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy teraz, gdy mieliśmy możliwość śledzenia jej motocykla, jest to, że dostaliśmy telefony i byliśmy w stanie wskazać, gdzie znajduje się urządzenie do śledzenia, gdzie znajduje się Airtag” – powiedział Travis.

Byli zszokowani, widząc, że to tylko trzy przecznice od miejsca, w którym jedli lunch w dolnym Lonsdale. Po 45 minutach spaceru po okolicy byli w stanie wyśledzić sygnał Airtag do podziemnego parkingu.

„Sposób działania Airtags polega na tym, że gdy znajdziesz się w promieniu 50 metrów od nich, twój telefon może się z nim połączyć i poda ci bardzo dokładną lokalizację” – powiedział Travis. „Więc w tym momencie wiedzieliśmy, że jesteśmy bardzo, bardzo blisko tego. Mieliśmy pewne podejrzenia co do tego, kto mógł być w posiadaniu go na parkingu, ale nie chcąc się kontaktować ani wysuwać oskarżeń, po prostu czekaliśmy na RCMP North Vancouver.”

Specjalista ds. relacji z mediami Konst. Mansoor Sahak powiedział, że funkcjonariusze RCMP z Północnego Vancouver przybyli, gdy podejrzani wciąż byli na parkingu.

„Policja napotkała dwóch mężczyzn w pobliżu pojazdu, podejrzanie wyglądających mężczyzn, i rozpoczęli rozmowę” – powiedział Sahak. „Kiedy ofiara zobaczyła pojazd, zauważył, że w pojeździe były rowery i wskazał, że jeden z nich był jego , co dało nam podstawę do aresztowania dwóch podejrzanych.”

Dwaj mężczyźni bez stałego adresu mają długą historię kryminalną. Sahak mówi, że Travis był sprytny, umieszczając Airtag na rowerze i nie konfrontując osobiście podejrzanych, gdy odkrył, że mają rower.

„Zdecydowanie nie chcemy, aby ludzie brali sprawy w swoje ręce i byli czujni” – powiedział Sahak. „Wszystko, co zrobił mężczyzna, było poprawne. Upewnił się, że jego własność jest chroniona, właściwie używał urządzenia i czekał na policję, kiedy poszedł na park.

Travis powiedział, że rozpoznał inne rowery w podejrzanym pojeździe, które należały do ​​sąsiadów w jego kompleksie kamienic. Wszystkie zostały odzyskane dzięki Airtag, który jest również często używany do śledzenia zagubionego bagażu.

„Miałem zastrzeżenia co do tego, jak dobrze to zadziała, ale przeczytałem wiele historii podobnych do tej w Internecie, które mówiły, że daje ci to szansę na odzyskanie własności” – powiedział Travis. „A za 30 do 40 USD, które kosztuje nas założenie ich na rowery, uznaliśmy, że przynajmniej warto, biorąc pod uwagę klimat, jaki mamy teraz z kradzieżą rowerów w naszej okolicy”.

Jego żona wciąż czeka na zwrot roweru z RCMP. Ale kiedy zostanie zwrócony, upewni się, że tracker nadal jest na nim.

Leave a Comment