Pelosi mówi, że na plany na przyszłość wpłynął atak na męża: „Byłam bardzo przestraszona”

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała w poniedziałek, że na jej decyzję dotyczącą pozostania w Kongresie, jeśli Demokraci stracą kontrolę w wyborach w połowie kadencji, wpłynęła napaść na jej męża w domu rodzinnym w San Francisco.

Liderka Demokratów nie ujawniła swoich planów na przyszłość w czasie, gdy wielu spodziewa się, że Pelosi i inni Demokraci ustąpią z kierownictwa, jeśli partia poniesie straty. Ale podczas wywiadu dla CNN Pelosi powiedziała z pewnością, że atak na jej 82-letniego męża wpłynął na jej myślenie.

„Muszę powiedzieć, że na moją decyzję wpłynie to, co wydarzyło się w ciągu ostatniego tygodnia lub dwóch”, powiedział Pelosi w CNN.

Pelosi po raz pierwszy publicznie mówiła o tym, że obudziło ją walenie do drzwi w jej mieszkaniu w Waszyngtonie, gdy policja Kapitolu pospieszyła powiedzieć jej o napaści na jej męża. Potężna postać publiczna znana ze swojej sztywnej determinacji pod presją, głos Pelosi załamał się z emocji, gdy powstrzymywała łzy podczas wywiadu.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Wywiad w przeddzień wyborów śródokresowych pojawia się, gdy jej partia walczy z napływem republikańskiego entuzjazmu, by utrzymać kontrolę nad Kongresem w czasie narastających gróźb przemocy wobec prawodawców i obaw związanych z wyborami w USA.

„Byłem bardzo przerażony” – powiedział Pelosi w wywiadzie dla CNN. „Myślę o moich dzieciach, moich wnukach. Nigdy nie myślałem, że to będzie Paul.”

Mąż Pelosi, Paul, został pobity młotkiem 11 dni przed wyborami przez intruzów, według władz, włamał się do rodzinnego San Francisco i szukał mówcy, zanim przynajmniej raz uderzył 82-latka w głowę. Intruz powiedział policji, że chce porozmawiać z marszałkiem Pelosi i „złamie jej rzepki kolanowe” jako lekcję dla innych Demokratów. Paul Pelosi doznał pękniętej czaszki i innych obrażeń, co według władz było zamierzonym atakiem politycznym.

Modne teraz

Pelosi powiedziała, że ​​spała w swoim mieszkaniu w Waszyngtonie, właśnie wróciła z San Francisco, kiedy na jej drzwiach rozległ się „bum, bang, bang, bang”. Było około 5 rano 28 października.

1:41 Mężczyzna oskarżony w ataku młotem Paula Pelosiego nie przyznaje się do wszystkich zarzutów

„Nie wiedzieliśmy nawet, gdzie jest ani w jakim stanie” – powiedział Pelosi we fragmentach wywiadu, który ma zostać wyemitowany później w poniedziałek. „Po prostu wiedzieliśmy, że w naszym domu doszło do napaści na niego”.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Ujawniła, że ​​jej mąż został dwukrotnie uderzony młotkiem.

„Dla mnie jest to trudne, ponieważ Paul nie był celem i to on płaci cenę” – powiedział Pelosi.

42-letni David DePape jest przetrzymywany bez kaucji w San Francisco po tym, jak przyznał się do usiłowania zabójstwa i innych zarzutów w San Francisco. Stawia mu również zarzuty federalne o usiłowanie porwania wybranego urzędnika.

Działacz na marginesie, który podążał za teoriami spiskowymi, włamał się do domu Pelosi, obudził Paula Pelosi i zażądał rozmowy z „Nancy”, podały władze. Kiedy Paul Pelosi powiedział intruzowi, że jego żona jest poza miastem, DePape powiedział, że poczeka. Po tym, jak Paul Pelosi zadzwonił pod 911, przybyli funkcjonariusze, aby zobaczyć dwóch mężczyzn walczących o młotek, zanim DePape przynajmniej raz uderzył Paula Pelosiego młotkiem w głowę.

DePape powiedział później policji, że chce porwać mówcę i zagroził, że zrani ją, „aby pokazać innym członkom Kongresu, że czyny mają konsekwencje”.

Surowa narracja władz przedstawiona w aktach sądowych w tej sprawie kontrastuje z żartami i insynuacjami, jakie konserwatyści i niektórzy republikańscy urzędnicy rozpowszechniali na temat Pelosis w następstwie ataku.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Pelosi niewiele powiedziała od czasu ataku na swojego męża, skróciła swoje występy w kampanii, ale przemawiała w wirtualnym apelu do oddolnych aktywistów pod koniec zeszłego tygodnia po tym, jak Paul Pelosi został zwolniony ze szpitala.

„Ludzie mówią do mnie: „Co mogę zrobić, żebyś poczuła się lepiej?” Mówię: „Głosuj!”. Pelosi powiedział uczestnikom rozmowy.

Jej głos czasami się łamał, gdy mówiła o wyzdrowieniu męża: „To będzie długa droga”.

© 2022 Kanadyjska prasa

Leave a Comment