Płatna weryfikacja? Elon Musk przedstawia pomysł w pierwszym tygodniu jako właściciel Twittera

Miliarder Elon Musk już wprowadza istotne zmiany na Twitterze, gdy zaczyna swój pierwszy tydzień jako właściciel platformy mediów społecznościowych.

Inwestor venture capital współpracujący z Muskiem zamieścił na Twitterze ankietę, w której pytał, ile użytkownicy byliby skłonni zapłacić za niebieski znacznik wyboru, którego Twitter w przeszłości używał do weryfikacji kont o wyższym profilu, aby inni użytkownicy wiedzieli, że to naprawdę oni.

Musk, którego konto zostało zweryfikowane, odpowiedział: „Interesujące”.

Krytycy wyszydzają znak, często przyznawany celebrytom, politykom, liderom biznesu i dziennikarzom, jako symbol statusu elity.

Ale Twitter używa również niebieskiego znacznika wyboru, aby zweryfikować aktywistów i osoby, które nagle znalazły się w wiadomościach, a także mało znanych dziennikarzy w małych publikacjach na całym świecie, jako dodatkowe narzędzie do ograniczania dezinformacji pochodzącej z kont podszywających się pod ludzi.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

„Cały proces weryfikacji jest teraz zmieniany”, Musk napisał w niedzielę na Twitterze w odpowiedzi na użytkownika, który poprosił o pomoc w weryfikacji.

Musk zaprosił grupę przyjaciół i inwestorów ze świata technologii, aby pomogli w pokierowaniu transformacją firmy z siedzibą w San Francisco, która prawdopodobnie pociągnie za sobą zmianę jej personelu. Musk w zeszłym tygodniu zwolnił dyrektora generalnego Paraga Agrawala i innych dyrektorów najwyższego szczebla. Nie było pewności, czy i kiedy będzie mógł rozpocząć zwolnienia na większą skalę.

Wśród osób, które ujawniły, że pomagają Muskowi, jest Sriram Krishnan, partner w firmie venture capital Andreessen Horowitz, która zobowiązała się na wiosnę, że włączy się do planu Muska, aby kupić firmę i przejąć ją na własność.

Krishnan, który jest również byłym dyrektorem ds. Produktu na Twitterze, powiedział w tweecie, że jest to „niezwykle ważna firma i może mieć wielki wpływ na świat, a Elon jest osobą, która to umożliwi”.

Jason Calacanis, inwestor venture capital, który zamieścił na Twitterze ankietę na temat tego, czy użytkownicy zapłacą za weryfikację, powiedział w weekend, że „przechadza się trochę na Twitterze i po prostu stara się być jak najbardziej pomocny podczas przejścia”. )Modne teraz

Calacanis powiedział, że zespół już „ma bardzo kompleksowy plan zmniejszenia liczby (i widoczności) botów, spamerów i złych aktorów na platformie”. W ankiecie na Twitterze zapytał, czy użytkownicy zapłaciliby od 5 do 15 USD za „poddanie się weryfikacji i uzyskanie niebieskiego znacznika wyboru” na Twitterze. Twitter jest obecnie bezpłatny dla większości użytkowników, ponieważ jego przychody zależą od reklam.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Click to play video: 'Elon Musk takes over Twitter amid mixed reactions from politicians, the public'4:32 Elon Musk przejmuje Twittera wśród mieszanych reakcji polityków i opinii publicznej

Musk zgodził się kupić Twittera w kwietniu za 44 miliardy dolarów, ale dopiero w czwartek wieczorem ostatecznie sfinalizował umowę, po tym, jak jego próby wycofania się z niego doprowadziły do ​​przedłużającej się walki prawnej z firmą. Prawnicy Muska zwracają się teraz do Sądu Kancelarii w Delaware o odrzucenie sprawy, jak wynika z aktu sądowego, który upubliczniono w poniedziałek. Obie strony miały stanąć przed sądem w listopadzie, jeśli nie sfinalizują umowy do końca zeszłego tygodnia.

Musk od początku tego roku wydał wiele oświadczeń na temat tego, jak naprawić Twittera i nie jest jasne, które propozycje będą traktowane priorytetowo.

Obiecał zmniejszyć niektóre ograniczenia treści na Twitterze, aby promować wolność słowa, ale powiedział w piątek, że żadne poważne decyzje dotyczące treści lub przywrócenia zbanowanych kont nie zostaną podjęte, dopóki nie zostanie ustanowiona „rada ds. moderacji treści” z różnymi punktami widzenia. Później zakwalifikował tę uwagę, tweetując „każdy zawieszony z drobnych i wątpliwych powodów zostanie zwolniony z więzienia na Twitterze”.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Szef giełdy kryptowalut, która zainwestowała 500 milionów dolarów w przejęcie Twittera przez Muska, powiedział, że ma wiele powodów, by poprzeć transakcję, w tym możliwość, że Musk przekształci Twittera w firmę wspierającą kryptowaluty i koncepcję znaną jako Web3, którą wyobraża sobie wielu entuzjastów kryptowalut jako następna generacja internetu.

„Chcemy mieć pewność, że krypto zajmie miejsce przy stole, jeśli chodzi o wolność słowa”, powiedział w poniedziałek CNBC dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao. „Istnieje więcej taktycznych rzeczy, na przykład chcemy pomóc wprowadzić Twitter do Web3, gdy będą gotowe”.

Powiedział, że kryptowaluta może być przydatna do rozwiązania niektórych bezpośrednich wyzwań Muska, takich jak plan pobierania opłaty członkowskiej premium dla większej liczby użytkowników.

„Można to zrobić bardzo łatwo, globalnie, używając kryptowaluty jako środka płatniczego” – powiedział.

© 2022 Kanadyjska prasa

Leave a Comment