Rosyjska gwiazda komentuje stosunki Kadyrowa po walce z USA

Rosyjska gwiazda UFC, Maxim Grishin, zaprzeczył, że za jego ostatnimi problemami wizowymi do USA była wiadomość urodzinowa dla przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa, ale ujawnił, że doradzono mu, aby „nie kojarzył się” z Akhmat Fight Club z Groznego.

Grishin miał zmierzyć się z brazylijskim Jailtonem Almeidą na UFC Fight Night 124 w St. Louis 5 listopada, ale w tym tygodniu okazało się, że walka została odwołana z mniej niż 10 dniowym wyprzedzeniem po raz drugi w tym roku.

Rozmawiając z Match TV w swojej ojczyźnie o okolicznościach związanych z odwołaniem, Grishin powiedział, że znosił opóźnienia w uzyskaniu wizy amerykańskiej z powodu „awarii systemu”.

„Nie mam odmowy wizy. Zadano mi pytanie dotyczące mojej przeszłej działalności” – powiedział Grishin, który odbył rosyjską służbę wojskową i powiedział, że poleciał do amerykańskiej bazy w Bahrajnie, aby przyspieszyć jego proces wizowy.

„Wskazałem miejsce, w którym studiowałem, [i] nazwę mojej specjalności wojskowej, która brzmi głośno, biorąc pod uwagę obecną sytuację” – powiedział Grishin.

Grishin został zapytany przez Match TV, czy uważa, że ​​post w mediach społecznościowych, którym dzielił się z przywódcą Czeczenii Kadyrowem, który jest sankcjonowany przez USA, mógł odegrać rolę w opóźnieniu jego wizy.

„Na tym zdjęciu pogratulowałem szefowi Czeczeńskiej Republiki jego urodzin” – powiedział 38-latek.

„Tak, były rekomendacje, powiedziano mi, że lepiej nie kojarzyć się z Akhmat Fight Club, którego jestem reprezentantem.

„Ale to nie jest tylko kontrakt, mamy braterskie relacje. Uważałem to za tchórzostwo.

„Sport jest oddzielony od polityki, dlaczego miałbym coś ukrywać? Nie robię nic złego wszechświatowi, dlaczego wszechświat miałby robić mi złe rzeczy?”

Akhmat Fight Club został założony przez Kadyrowa w 2014 roku i nazwany na cześć jego zmarłego ojca, który został zamordowany dekadę wcześniej.

Kadyrow jest znanym fanem sportów walki i często jest przedstawiany obok najsłynniejszych rosyjskich wojowników, w tym gwiazd UFC Islama Machaczewa i czeczeńskiego bohatera Khamzata Chimajewa.

Grishin twierdził jednak, że jego problemy z wizą były „absolutnie niezwiązane” z jego zdjęciem z Kadyrowem.

„Tak to się stało: komunikowałem się z konsulem, on przejrzał kwestionariusz i zadał pytania na ten temat” – dodał Grishin.

„Musisz być po prostu przygotowany, aby odpowiedzieć na te pytania. Nie mogłem udokumentować niektórych punktów. Kazano mi wysłać dokumenty, żeby mogli podjąć decyzję.”

Grishin powiedział, że „czeka na rozwiązanie” swojej sytuacji, ponieważ był już w Ameryce, aby trenować, zanim musiał wyjechać w celu uzyskania wizy pracowniczej.

Tymczasem jego planowany przeciwnik Almeida został przełożony na walkę z weteranem Rosjaninem Szamilem Abdurachimowem w walce wagi ciężkiej na UFC 283 21 stycznia na Jeunesse Arena w Rio de Janeiro.

Grishin ma rekord 32-9 w profesjonalnym MMA, a ostatni raz pojawił się w oktagonie w lutym, kiedy jednogłośnie zwyciężył w wadze ciężkiej z Williamem Knightem na UFC 271 w Houston.

Leave a Comment