Rosyjska gwiazda uderza, by zatopić włoskich mistrzów

Rosyjski pomocnik Alexey Miranchuk był na liście wyników, gdy Torino w niedzielę zszokował mistrzów Serie A AC Milan.

Miranchuk strzelił w 37. minucie spotkania na Olimpico di Torino, odbierając piłkę tuż poza pole karne, po czym rzucił się do przodu i posłał niski strzał obok bramkarza Milanu Cipriana Tatarusanu.

Gol padł zaledwie dwie minuty po tym, jak obrońca Koffi Djidji dał gospodarzom prowadzenie i chociaż Junior Messias zmniejszył stratę Milanu w drugiej połowie, Torino zasłużenie wygrał z panującymi mistrzami Włoch.

Torino awansował na dziewiąte miejsce w tabeli, podczas gdy ambicje Milanu dotyczące utrzymania tytułu zostały osłabione drugą porażką w sezonie.

Rossoneri zajmują trzecie miejsce w tabeli Serie A, jeden punkt straty do Atalanty i sześć za liderami, którzy wyznaczają tempo, Napoli.

Dla 27-letniego Miranczuka był to drugi gol w barwach Turynu, odkąd został wypożyczony z Atalanty na początku sezonu.

Reprezentant Rosji zadebiutował w Turynie bramką w sierpniu, ale przez około sześć tygodni był pauzowany z powodu kontuzji mięśni, zanim wrócił na początku miesiąca.

W jego uderzeniu w niedzielę asystował Nikola Vlasic, były chorwacki rozgrywający CSKA Moskwa, który jest wypożyczony w Turynie z klubu angielskiej Premier League West Ham.

Miranczuk, który przed przeprowadzką do Włoch spędził prawie dziesięć lat w Lokomotiwu Moskwa, jest jednym z największych obecnie eksportowych produktów piłkarskich w swoim kraju.

Gdzie indziej w niedzielę, rosyjski pomocnik Aleksandr Golovin, 26 lat, również znalazł się w tabeli wyników, gdy AS Monaco pokonało Angers 2-0 w Ligue 1.

Monako zajmuje szóste miejsce we francuskiej tabeli najwyższego poziomu, jedno miejsce poza europejskimi kwalifikacjami, ale zrównane punktami z Marsylią.

Bramka Golovina była jego drugim w 19 występach we wszystkich rozgrywkach w obecnej kampanii.