Setki dokumentacji medycznej Australijczyków wydanej po cyberataku na ubezpieczyciela zdrowotnego

Cyberprzestępcy umieścili osobistą dokumentację medyczną w ciemnej sieci na trzeci dzień w piątek, tym razem skupiając się na chorobach związanych z alkoholem, ponieważ wywierają presję na australijskiego największego ubezpieczyciela zdrowotnego, aby zapłacił okup za skradzione dane klientów prawie 10 milionów ludzi.

W środę przestępcy zaczęli wyrzucać setki danych klientów, w tym tych dotyczących leczenia HIV i narkomanii, które opisali jako „niegrzeczną” listę, po tym, jak Medibank wykluczył zapłatę okupu za zwrot zhakowanych danych.

Urzędnicy poinformowali, że uwaga przesunęła się na przerwane ciąże w czwartkowym wysypisku, aw piątek na warunki związane ze szkodliwym poziomem spożycia alkoholu. Do piątku opublikowano dokumentację medyczną ponad 700 klientów, co zostało opisane jako najbardziej inwazyjna cyberprzestępczość w Australii.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Upubliczniono również inne dane osobowe wielu innych klientów, co może narazić ich na kradzież tożsamości lub oszustwo, w tym numery telefonów i adresy e-mail.

Potwierdzając trzeci zrzut, dyrektor generalny Medibanku David Koczkar powiedział, że jego firma kontaktuje się z narażonymi klientami i oferuje wsparcie. Spodziewał się, że codzienne zrzuty będą kontynuowane.

„Nieustępliwy charakter tej taktyki stosowanej przez przestępcę ma na celu wywołanie cierpienia i krzywdy” – powiedział Koczkar w oświadczeniu.

Modne teraz

„Są to prawdziwi ludzie, którzy stoją za tymi danymi, a niewłaściwe wykorzystanie ich danych jest godne ubolewania i może zniechęcić ich do szukania pomocy medycznej” – dodał.

4:55 Cyberprzestępcy coraz częściej atakują krytyczną infrastrukturę kanadyjską

Władze australijskie mają nadzieję, że dane pozostają ograniczone do ciemnej sieci i nie są rozpowszechniane wśród szerszej publiczności przez media społecznościowe ani szczegółowo raportowane przez media.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Premier Anthony Albanese, który jest jednym z 9,7 miliona obecnych i byłych klientów Medibanku, którym skradziono dane osobowe, zaapelował przeciwko każdemu, kto ma dostęp do danych.

„Musimy zniechęcać do tego rodzaju przestępczego, obrzydliwego zachowania, które jest naganne” – powiedział Albanese Australian Broadcasting Corp.

„To powoduje wiele niepokoju w społeczności. Rząd to potwierdza i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć skutki tego i zapewnić wsparcie ludziom, którzy przechodzą przez ten trudny czas” – dodał Albanese.

Albanese powiedział, że australijska policja federalna ujawni później w piątek, kto jest odpowiedzialny za kradzież.

„Wiemy, skąd pochodzą, wiemy, kto jest za nie odpowiedzialny i mówimy, że należy ich pociągać do odpowiedzialności” – powiedział Albanese dziennikarzom.

© 2022 Kanadyjska prasa

Leave a Comment