SickKids w celu ograniczenia operacji w celu zachowania zdolności do intensywnej opieki medycznej

Szpital dla chorych dzieci twierdzi, że wstrzyma niektóre zabiegi chirurgiczne, aby „zachować zdolność intensywnej opieki” przy znacznym wzroście liczby pacjentów.

W oświadczeniu wydanym późnym piątkowym popołudniem szpital stwierdził, że jego spis na oddziale intensywnej terapii od kilku dni przekracza co najmniej 127 procent możliwości, co skłoniło do podjęcia decyzji.

Pobierz naszą aplikację, aby otrzymywać lokalne alerty na swoim urządzeniu Otrzymuj najnowsze lokalne aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej Szpital poinformował, że od 14 listopada będzie priorytetowo traktować „zabiegi pilne, nagłe i najbardziej czasochłonne”, jednocześnie odwołując inne zaplanowane zabiegi.

Nie jest jasne, na ile procedur może mieć wpływ zmiana. Zaległości chirurgiczne w SickKids już prawie się podwoiły podczas pandemii COVID-19, z 3800 w marcu 2020 r. do około 5600 w czerwcu ubiegłego roku.

„Ta decyzja nie została podjęta pochopnie. Zmniejszenie aktywności chirurgicznej pozwoli nam wspierać obszary szpitala, które potrzebują pomocy w zarządzaniu rosnącą liczbą pacjentów i stanem ostrym, w tym oddziałami intensywnej opieki medycznej, medycyną pediatryczną i oddziałem ratunkowym” – powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny SickKids, dr Ronald Cohn. „Chciałbym wyrazić moją głęboką wdzięczność wszystkim w SickKids, którzy robią wszystko, co w ich mocy, dla pacjentów i rodzin oraz dla siebie nawzajem w tym trudnym czasie.”

Szpitale dziecięce w Ontario odnotowują do tej pory znaczny wzrost liczby pacjentów z powodu wirusów układu oddechowego tej jesieni.

W zeszłym tygodniu dowódca Ontario Critical Care COVID-19 Command Centre wezwał administratorów szpitali do przyjmowania nastoletnich pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej na oddziałach intensywnej opieki dla dorosłych w celu zwolnienia pojemność.

Szpital Dziecięcy we Wschodnim Ontario (CHEO) z siedzibą w Ottawie otworzył w tym tygodniu oddział intensywnej terapii z wykorzystaniem łóżek tymczasowo przeniesionych z oddziału dziennego.

W swoim oświadczeniu SickKids powiedział, że już zwiększył liczbę pacjentów z „wyższą ostrością” leczonych poza OIOM, ale nadal ma do czynienia z problemami z pojemnością.

Powiedział, że jest również coraz bardziej niezdolny do przyjmowania nowych pacjentów od partnerów społecznych, którzy podobnie „osiągnęli maksymalną zdolność”.

„Teraz okazuje się, że wspieramy naszych kolegów wirtualnie w opiece nad pacjentami pediatrycznymi, którzy w przeciwnym razie otrzymaliby opiekę w SickKids” – czytamy w oświadczeniu.

Wiadomość, że SickKids ograniczy zabiegi chirurgiczne w celu zachowania zdolności, pojawia się zaledwie kilka godzin po tym, jak Trillium Health Partners potwierdziło, że pacjenci pediatryczni nie są już przyjmowani do szpitala Mississauga.

Zamiast tego rzecznik powiedział, że pacjenci byli przekierowywani do szpitala Credit Valley, próbując zmaksymalizować ograniczone zasoby.

„Pracując razem w jednym miejscu, nasze zespoły kliniczne były w stanie utrzymać tę samą liczbę otwartych łóżek, aby wspierać dzieci i rodziny w potrzebie” – powiedział Keeley Rogers w oświadczeniu przekazanym CP24. „Chcemy zapewnić, że nie zmniejszyło to dostępu do wysokiej jakości opieki w naszej społeczności i regionie. Nasz oddział ratunkowy w szpitalu Mississauga pozostaje otwarty dla pacjentów pediatrycznych, a w przypadku konieczności przyjęcia zostaną podjęte ustalenia dotyczące przeniesienia do CVH w celu uzyskania opieki.”

Najnowsze dane z codziennego spisu ludności Critical Care Services Ontario pokazują, że na oddziale intensywnej terapii przebywa 122 pacjentów pediatrycznych, w porównaniu z 111 dzień wcześniej.

Ontario posiada łącznie 112 łóżek intensywnej opieki dla dzieci.

W oświadczeniu wydanym wcześniej w piątek, krytyk zdrowia NDP France Gélinas wezwał rząd Forda do podjęcia działań w celu rozwiązania „kryzysu szpitalnego”, który „pogarsza się z dnia na dzień”.

„Rząd musi podjąć pilne działania, aby zareagować na sygnały alarmowe dochodzące ze szpitali, a zwłaszcza szpitali dziecięcych. Powinniśmy zająć się kryzysem kadrowym, w tym podrzeć ustawę 124, promować szczepienia przeciw COVID i przeciw grypie oraz zacząć okazywać szacunek naszym pracownikom służby zdrowia” – powiedziała.

Leave a Comment