„Stawka jest wysoka”: Mattea Roach robi jej „Jeopardy!” powrót we wtorek wieczorem

Po jej epickim biegu wiosną ulubiony film Maritimes „Jeopardy!” mistrz wraca po więcej.

Mattea Roach powróci na teleturniej we wtorek wieczorem, aby zmierzyć się w specjalnym meczu pokazowym przeciwko innym mistrzom Amy Schneider i Mattowi Amodio.

Trzech rozstawionych mistrzów bierze również udział w Turnieju Mistrzów w tym tygodniu. Ominęli ćwierćfinały i zmierzają prosto do półfinału, który rozpocznie się w środę wieczorem. Półfinałowy mecz Roacha zostanie wyemitowany w piątek wieczorem, zgodnie z „Jeopardy!” stronie internetowej.

„Każda gra, niezależnie od tego, czy brałem w niej udział, czy nie, zawiera przede wszystkim trzech zawodników, którzy są naprawdę naprawdę miłymi ludźmi” – powiedział Roach Katie Kelly z CTV Atlantic podczas wywiadu w tym tygodniu. „Wszyscy, których spotkałem podczas nagrywania turnieju, byli moim zdaniem naprawdę fantastyczną osobą poza kontekstem bycia sprytnym i świetnym graczem w ciekawostki. Ale w tym turnieju jest też trochę dramatu. Stawka jest wysoka… każda gra jest ekscytująca.”

23-krotny zwycięzca po raz pierwszy wziął udział w programie na początku tego roku. Jej dobra passa dobiegła końca w maju po tym, jak przegrała z kobietą z Gruzji o zaledwie $1.

Roach mówi, że wraca do „Jeopardy!” to „tylko sos” – określenie, którego używają producenci, aby zachęcić powracających zawodników do zabawy.

„Będę się dobrze bawić, to jedna z najlepszych rzeczy, z których jestem prawdopodobnie najbardziej znana z bycia w serialu”.

Roach mówi, że niekoniecznie przygotowywała się do powrotu na podium.

„Po prostu nigdy nie byłam osobą, która byłaby szczególnie zmotywowana do studiowania, po prostu nie mam do tego prawdziwej motywacji, co, zdaję sobie sprawę, może być dla niektórych zaskakujące” – mówi. „Nauczyłem się tego wszystkiego, co znam w „Jeopardy” przez przypadek. Nawet nie wiem, skąd wiem to wszystko!”

W „Jeopardy!” w klasyfikacji, Roach zajmuje 5. miejsce w obu kolejnych wygranych grach i zarobkach w karierze w regularnej grze i jest 9. na liście wszechczasów wygranych.

Pochodzi z Halifax i ma rodzinę w Cape Breton, ale teraz dzwoni do domu w Toronto.

Roach mówi, że od czasu jej historycznej zwycięskiej passy uwaga była przytłaczająca.

„Doceniam to i jestem trochę zachwycony wsparciem” – mówi. „Nawet teraz, sześć miesięcy po moim pierwszym występie w serialu, wciąż zatrzymują mnie na ulicy ludzie, którzy są tak podekscytowani moim widokiem. Wciąż jestem za każdym razem zaskoczony.”

Podczas jej początkowego „Jeopardy!” run, Roach wygrał łącznie 560 983 USD. Nie zrobiła jeszcze żadnych dużych zakupów za swoje wygrane, mówiąc, że lepiej jest poza zasięgiem wzroku, z głowy.

„Wydałem może 4500 dolarów. Resztę nawet nie chcę na to patrzeć.”

Jednak Roach mówi, że kupiła jeszcze kilka swoich blezerów, które nosiła podczas pokazu.

„To, czego wcześniej nie posiadałem, to pełne, kompletnie dopasowane garnitury, więc to właśnie zrobiłem na turniej. Pomyślałem: „OK, mogę dostać prawdziwy zestaw pasujący do góry i dołu”, więc dostałem taki, który był trochę spalony pomarańczowy, jak brązowy, a potem tylko granatowy.

Roach mówi, że jej życie zmieniło się odkąd stała się „Jeopardy!” mistrzem, ale nie tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.

„Mieszkam w tym samym mieszkaniu, nadal uczę LSAT, chociaż trajektoria mojej kariery zdecydowanie się trochę zmieniła.”

Ma jednak teraz własne piwo.

Firma Big Spruce Brewing z Cape Breton wydała niedawno swoją książkę „Kim jest Mattea Roach?” IPA na jej 24 urodziny.

„Wiele osób napisało do mnie: „Czy wiedziałeś o tym?” Nie wiedziałam, że to się stanie” – mówi.

Roach po raz pierwszy zgłosił się do programu „Jeopardy!” w 2020 roku i został zaproszony do Los Angeles, aby nagrać odcinek w styczniu 2022 roku.

W tym czasie Roach mówi, że planowała iść jesienią do szkoły prawniczej i została przyjęta, ale ostatecznie zdecydowała się nie iść.

„Nie chodzi o to, że zdecydowanie skończę w innym miejscu lub że mam inny cel końcowy, myślę, że po prostu mam teraz poczucie otwartości na odkrywanie innych opcji”.

Roach obecnie prowadzi podcast o kanadyjskiej polityce zatytułowany „The BackBench”.

„To właściwie pokaz panelowy, więc podoba mi się w nim to, że mogę przedstawiać tematy i zadawać pytania, ale potem mamy rotacyjny panel złożony głównie z dziennikarzy z całej Kanady, którzy mają różne polityczne poglądy na różne rzeczy, różne przeżyte doświadczenia, wnieść do stołu różne obszary specjalizacji.”

Tymczasem Roach mówi, że nadal czuje wsparcie ze strony „Jeopardy!” widzów na Morzu.

„To było przytłaczające, ale w pozytywny sposób, powiedziałbym, wiedząc, jak głębokie jest wsparcie.”

Jeśli Roach wygra Turniej Mistrzów, zdobędzie główną nagrodę w wysokości 250 000 USD.

Leave a Comment