Superwalka Makhachev UFC „zakończona”, mówi inny mistrz

Fani MMA nie powinni czekać zbyt długo na potwierdzenie planowanej superwalki pomiędzy mistrzem UFC wagi lekkiej Islamem Machaczewem a mistrzem wagi piórkowej Alexandrem Volkanovskim.

Według Volkanovski’ego rozwój jest “bliski”, a wydarzenie typu pay-per-view UFC 284 w Perth w jego ojczyźnie, Australii, zostało oznaczone jako idealne miejsce na walkę 12 lutego

„Oczywiście na to naciskamy” – powiedział Volkanovski w piątek. „Każdy tego chce. Zrobimy to.”

Volkanovski podnosi się w wadze, aby rzucić wyzwanie niedawno koronowanemu mistrzowi Machachevowi, który zdobył wolny pas wagi lekkiej, pokonując Charlesa Oliveirę na UFC 280 w Abu Zabi w zeszłym miesiącu.

Russian star Makhachev wins UFC lightweight title Machachev zaprosił „niskiego faceta” Volkanovskiego do oktagonu po wygranej, aby drażnić potencjalny mecz, gdy podają sobie ręce.

Ze względu na to, że Dagestańczyk jest większy, Machachev będzie faworyzowany przez większość ekspertów i fanów. Nie powinno to jednak oznaczać, że Volkanovski jest najlepszym zawodnikiem UFC i cieszy się z tego wyzwania.

„Będzie jak Dawid i Goliat, ponieważ wszyscy myślą, że jest najsilniejszym człowiekiem na planecie, [z] najlepszym chwytem, ​​jaki kiedykolwiek widział”, powiedział Volkanovski.

„Sposób, w jaki o nim mówią – będzie wyglądać niesamowicie, kiedy skończę pracę”.

Volkanovski twierdzi, że zjada 4000 kalorii dziennie, aby awansować i starać się zostać dopiero drugim zawodnikiem w historii UFC, który może pochwalić się zarówno tytułami wagi lekkiej, jak i piórkowej.

Jeśli uda mu się ominąć Machacheva, jest otwarty na zmierzenie się z pierwszym człowiekiem, który osiągnie ten wyczyn w postaci Conora McGregora.

– To jest następne, prawda? Zapytał Wołkanowski.

„Zróbmy to po tym. … W wadze piórkowej było tylko czterech mistrzów. Jedyny, z którym nie walczyłem, to Conor McGregor.

„Tego faceta też mogę pokonać” – twierdził.

McGregor nie był widziany w oktagonie od czasu drugiej przegranej z Dustinem Poirierem na gali UFC 264 w lipcu zeszłego roku przez nieprzyjemne złamanie nogi przez TKO.

Zbliża się weekend UFC 281, gdzie król wagi średniej Israel Adesanya broni swojej korony przed Alexem Pereirą, plotka głosi, że McGregor zmierzy się z Oliveirą w czerwcu 2023 roku, zanim zwycięzca rzuci się na tego, kto jest mistrzem wagi lekkiej.

Leave a Comment