Szef gimnastyki broni obecności rosyjskich urzędników

Prezydent Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG), Morinari Watanabe, broniąc obecności rosyjskich i białoruskich urzędników, otworzył 84. Kongres FIG w Stambule w Turcji.

Federacje różnych krajów europejskich – Ukrainy, Estonii, Włoch, Holandii, Norwegii i Polski – zbojkotowały kongres ze względu na obecność urzędników.

Watanabe powiedział, że szanuje pozycję nieobecnych, ale nalegał, aby FIG „podążać za decyzjami i zaleceniami MKOl w swoich działaniach, jak wspomniano w Karcie Olimpijskiej”, jak zgłoszone przez Inside the Games .

„FIG jest międzynarodową organizacją sportową, powinna być neutralna i musi przyczyniać się do pokoju poprzez olimpizm” – powiedział.

Sixth nation joins anti-Russian sports boycott W Rosji zakazano udziału w wielu imprezach sportowych i federacjach na całym świecie, w tym w gimnastyce, ponieważ Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wydał takie zalecenie po rozpoczęciu konfliktu z Ukrainą.

Watanabe odniósł się do tego, ale wskazał, że „stroną, która rozpoczęła tę wojnę, nie jest naród rosyjski, rosyjscy sportowcy, Rosyjski Komitet Olimpijski ani członkowie rosyjskiego MKOl”.

„Zamiarem nie jest wyeliminowanie sportowców z Rosji i Białorusi” – powiedział, dodając, że „niepotrzebne kary tworzą nową nienawiść”.

„Chcę uniknąć większej nienawiści, która może pozostać po wojnie. Myślę, że powinniśmy unikać pozostawiania w przyszłości nienawiści dla rodziny gimnastyków.”

Watanabe wskazał, że delegacje rosyjskie i białoruskie również mogły uczestniczyć w Zgromadzeniu Ogólnym Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich w Seulu w zeszłym miesiącu.

„W oparciu o te działania i porady MKOl Komitet Wykonawczy FIG podjął cztery decyzje” – powiedział Watanabe.

„Po pierwsze, FIG i rodzina gimnastyczna będą nadal wspierać ukraińską rodzinę gimnastyczną. Po drugie, FIG nie zezwala sportowcom z Rosji i Białorusi na udział w zawodach FIG.

„Po trzecie, FIG pozwoli przedstawicielom FIG z Rosji i Białorusi wybranym przez Kongres FIG na uczestnictwo w wydarzeniach. Po czwarte, FIG powinien monitorować, czy sportowcy lub urzędnicy wydają oświadczenia lub działania na poparcie tej wojny i powinny nakładać surowe kary na tych, którzy to robią.”

Sixth nation joins anti-Russian sports boycott Banned Russian ‘Z’ protest gymnast handed competition boost Watanabe podkreślił, że działania są „zgodne z wytycznymi i zaleceniami MKOl”.

„Z tego punktu widzenia FIG pozwala swoim członkom federacji Rosji i Białorusi uczestniczyć w Kongresie. Powodem jest to, że mamy obowiązek podzielić się naszymi opiniami z Rosją i Białorusią.

„Ponadto jako organizacja międzynarodowa mamy obowiązek wysłuchać ich opinii. Jeśli odetniemy rurociąg komunikacyjny, nie możemy przyczynić się do pokoju” – powiedział Watanabe.

Leave a Comment