Szef NBA twierdzi, że kontrowersyjna gwiazda nie jest antysemitą

Komisarz NBA Adam Silver doszedł do wniosku, że Kyrie Irving nie jest antysemitą po spotkaniu z kontrowersyjną gwiazdą Brooklyn Nets.

Irving został zakazany przez sieć Nets na co najmniej pięć meczów, a jego umowa z Nike została zawieszona po udostępnieniu linku do filmu zawierającego antysemickie tropy.

Silver początkowo potępił Irvinga, gdy wybuchły kontrowersje. Jednak po „bezpośredniej i szczerej rozmowie” z 30-latkiem, jak twierdził w „New York Times”, nie wierzy, że strażnik, który od tego czasu przeprosił społeczność żydowską, jest antysemitą.

„Na podstawie tego, co powiedział wprost, nie mam wątpliwości, że nie jest antysemitą, ale myślę, że jest proces, przez który musi teraz przejść”, powiedział Silver w czwartek, jak donosi Yahoo Sport.

Controversial NBA star apologizes for anti-Semitism row „To ktoś, kogo znam od dekady i nigdy nie słyszałem od niego ani słowa o antysemityzmie ani, szczerze mówiąc, nienawiści skierowanej do jakiejkolwiek grupy”.

„To, czy jest antysemitą, czy nie, nie ma znaczenia dla szkód wyrządzonych przez publikowanie nienawistnych treści” – dodaje Silver, który jest Żydem.

Irving może wrócić do działania, gdy podda się „środkom zaradczym”. Mówi się, że składają się one z sześciu wymagań, z których niektóre Irving już spełnił, takich jak przeprosiny, potępienie filmu i przekazanie 500 000 $ darowizny na rzecz walki z nienawiścią.

Irving musi także ukończyć szkolenie antysemickie i spotkać się z przywódcami żydowskimi. Jednak według LeBrona Jamesa Irving powinien już mieć możliwość powrotu na dwór.

„Powiedziałem wam, że nie wierzę w dzielenie się krzywdzącymi informacjami” – napisał na Twitterze James . „I nadal tak będę, ale Kyrie przeprosił i powinien być w stanie grać. Tak myślę.

“To takie proste. Pomóż mu się uczyć – ale powinien się bawić. Uważam, że to, o co został poproszony, aby wrócić na parkiet, jest przesadne. On nie jest osobą, którą się go przedstawia” – dodał James.

Suspended Nike relationship with controversial NBA star likely finished Suspended Nike relationship with controversial NBA star likely finished Kontrakty Irvinga z Brooklyn Nets i Nike wygasają pod koniec trwającego sezonu 2022/2023 i prawdopodobnie nie zostaną przedłużone.

W wywiadzie udzielonym w tym tygodniu współzałożyciel Nike, Phil Knight, powiedział z Irvingiem: „Wątpię, czy wrócimy”, chociaż nie „wiedział na pewno”.

— Kyrie przekroczyła linię — dodał Knight. „To takie proste. Złożył kilka oświadczeń, których po prostu nie możemy się dotrzymać i dlatego zakończyliśmy nasz związek. I nie przeszkadzało mi to.”

Leave a Comment