Szef tenisa popiera byłego numer jeden na świecie w skandalu dopingowym

Dyrektor generalny WTA Steve Simon ujawnił, że był w kontakcie z dwukrotną mistrzynią Wielkiego Szlema Simoną Halep i wspiera Rumunkę w jej walce o doping.

Halep została tymczasowo zawieszona w zeszłym miesiącu po tym, jak jej próbki A i B z US Open w sierpniu wykazały ślady zakazanej substancji roxadustat, która jest stosowana w leczeniu anemii.

31-latek stanowczo zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom i jak stwierdził Associated Press w wywiadzie w tym tygodniu, Simon powiedział, że wierzy, że Halep „nie zrobił czegoś celowo tutaj ”

„Mając to na uwadze, bardzo mocno wierzę w nasz program antydopingowy i myślę, że jest on dobry, a nasi gracze również go wspierają. A jeśli spytasz Simonę, ona to popiera – dodał Simon.

Women’s former world number one suspended after positive doping test „Jestem przekonany, że gdy przejdziemy przez ten proces, prawda wyjdzie na jaw i odpowiednio sobie z tym poradzimy. Ale mam dużo współczucia dla Simony, ponieważ nigdy nie kwestionowałbym jej uczciwości.”

Innym ważnym tematem zainteresowania tenisem kobiecym jest to, czy trasa WTA powróci do Chin. Około rok temu WTA zawiesiło wszystkie turnieje w kraju po tym, jak pojawiły się obawy o bezpieczeństwo byłego mistrza gry podwójnej Wielkiego Szlema, Peng Shuai.

Peng oskarżyła byłego chińskiego urzędnika rządowego o napaść seksualną, ale potem zniknęła z oczu opinii publicznej, zanim pojawiła się ponownie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w lutym i wycofała swoje twierdzenia.

Ponieważ Shenzhen ma zorganizować finały WTA do 2030 r., Simon spodziewa się decyzji, czy Chiny przyjmą zawody z trasy w 2023 r. „nie później niż do końca pierwszego kwartału przyszłego roku”.

„Mamy nadzieję, że właśnie tam będziemy. Ale oczywiście mamy pewne problemy do rozwiązania”.

Women’s former world number one suspended after positive doping test WTA skeptical after Chinese tennis star retracts sex assault claims Tymi problemami są nie tylko ograniczenia związane z koronawirusem, które spowodowały odłożenie finałów WTA w Shenzen w 2020 i 2021 roku, ale także sytuacja Penga.

„Musimy rozwiązać Peng. … Czujemy się dobrze, że jest bezpieczna i wiemy, że jest w Pekinie, co jest świetne. Chcemy tego. Ale nie otrzymaliśmy zapewnień, których chcemy, w odniesieniu do wnioskowanego śledztwa” – wyjawił Simon.

„Jaka jest prawdziwa historia? To wszystko, o co prosiliśmy. Jaka jest historia? Najwyraźniej miała wielką odwagę ujawnić to, co powiedziała. Zasady, które są zaangażowane, są zgodne z tym, za czym opowiadamy się jako organizacja.

„A to, o co poprosiliśmy, to dochodzenie, aby zrozumieć, co się stało, a co się nie wydarzyło, a następnie odpowiednio się tym zająć” – dodał.

Finały WTA odbywają się obecnie w Fort Worth w Teksasie i potrwają do 7 listopada

Leave a Comment