Trump dostał czas do przyszłego tygodnia na przedstawienie dokumentów przez komisję Izby Reprezentantów USA

Autor: Patricia Zengerle Reuters

Opublikowano 4 listopada 2022 20:31

Click to play video: 'U.S. midterms: Obama warns “more people are going to get hurt” in current political climate'4:38 W połowie kadencji w USA: Obama ostrzega „więcej ludzi ucierpi” w obecnym klimacie politycznym

Były prezydent USA Barack Obama ostrzegał we wtorek wieczorem po ataku młotem na męża House’a Mówczyni Nancy Pelosi, że o ile nie zmieni się klimat polityczny w USA, „więcej ludzi ucierpi”. Komisja Izby Reprezentantów badająca stycz. 6, 2021, atak zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol Stanów Zjednoczonych powiedział w piątek, że dał byłemu prezydentowi czas do przyszłego tygodnia przedstawienie dokumentów wymaganych w wezwaniu sądowym.

Komisja z 6 stycznia ogłosiła 21 października, że ​​wysłała wezwanie do Trumpa, żądając dostarczenia dokumentów do 4 listopada i stawienia się na zeznania od 14 listopada lub około 14 listopada

„Otrzymaliśmy korespondencję od byłego prezydenta i jego doradcy w związku z wezwaniem do sądu Specjalnej Komisji”, powiedział w oświadczeniu przewodniczący Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów, przedstawiciel Demokratów Bennie Thompson i wiceprzewodnicząca, przedstawicielka Republikanów Liz Cheney.

„Poinformowaliśmy obrońcę byłego prezydenta, że ​​musi rozpocząć tworzenie dokumentów nie później niż w przyszłym tygodniu, a on pozostaje pod wezwaniem do złożenia zeznań od 14 listopada” – napisano w oświadczeniu.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Siedmiu Demokratów i dwóch Republikanów z komitetu szuka od Trumpa szerokiego zakresu dokumentów, które szczegółowo opisałyby komunikację, jaką mógł mieć przed 6 stycznia i później z prawodawcami i członkami grup ekstremistycznych, a także współpracownikami i byłymi doradcami.

Modne teraz

Dodatkowe dokumenty i komunikaty, o które się poszukuje, dotyczą informacji szczegółowo opisujących możliwą podróż ludzi do Kapitolu w dniu 6 stycznia oraz komunikaty dotyczące wysiłków mających na celu zachęcenie stanów do opóźnienia poświadczania wyników wyborów lub poświadczenia alternatywnych list „wyborców”, którzy poparliby mianowanie Trumpa zwycięzcą .

Trump, który regularnie określa panel jako „komitet odwołania”, oskarżył go o prowadzenie nieuczciwych ataków politycznych na niego, jednocześnie odmawiając zbadania jego zarzutów o powszechne oszustwa wyborcze.

Rzecznik byłego prezydenta nie odpowiedział na prośbę o komentarz w piątek.

Od Trumpa nie oczekiwano, że będzie współpracował z wezwaniem do sądu i będzie mógł po prostu spróbować wyczerpywać czas. Mandat komisji prawdopodobnie wygaśnie na początku przyszłego roku, jeśli Republikanie zdobędą większość w wyborach śródokresowych we wtorek.

Tysiące zwolenników Trumpa zaatakowało Kapitol 6 stycznia 2021 r., próbując zapobiec poświadczeniu wyników wyborów po tym, jak Trump wygłosił płomienne przemówienie zawierające fałszywe twierdzenia, że ​​jego porażka przez Demokratę Joe Bidena było wynikiem oszustwa.

Pięć osób, w tym policjant, zginęło podczas zamieszek lub wkrótce po nich, ponad 140 policjantów zostało rannych, Kapitol poniósł straty w wysokości milionów dolarów, a ówczesny wiceprezydent Mike Pence, członkowie Kongresu i pracownicy zostali wysłani w biegu, ratując życie.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

(Sprawozdanie Patricia Zengerle; Redakcja: Chris Reese i Daniel Wallis)

Treści sponsorowane Ulotki

Leave a Comment