VanVleet zdobywa 32 punkty w sezonie, Raptors pokonują Rockets 116-109

TORONTO (AP) — Fred VanVleet zdobył 12 z 32 punktów w swoim najlepszym sezonie w czwartej kwarcie, OG Anunoby był najlepszy w swoim sezonie z 27 punktami i dodał 10 zbiórek, a Toronto Raptors pokonał Houston Rockets 116-109 w środę wieczorem.

Otto Porter Jr. zdobył 14 punktów, Scottie Barnes 13, a Gary Trent Jr. 11, gdy Raptors poprawili się do 5-1 u siebie.

VanVleet strzelił siedem punktów za trzy punkty, wyprzedzając szóstkę, którą trafił w poniedziałkowej porażce z Chicago. Strzelił 7 za 16 z dalekiego dystansu przeciwko Rakietom.

„Czuję się, jakbym był jednym z najlepszych strzelców w lidze”, powiedział VanVleet. „Im więcej prób dostanę, tym większą mam szansę na ich wykonanie.”

VanVleet strzelił 8 na 16 w drugiej połowie, pokonując 4 z 9 z dużej odległości.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

“VanVleet przyszedł po nich i zrobił kilka wielkich sztuk” – powiedział trener Rockets Stephen Silas.

Jabari Smith Jr. miał 15 punktów i 10 zbiórek, a Kevin Porter Jr. 12 punktów i 11 asyst, ale Rockets przegrali po raz siódmy w ośmiu meczach.

Powiązane wideo

Click to play video: 'Raptors Superfan Nav Bhatia gears up for new season'4:00 Raptors Superfan Nav Bhatia przygotowuje się do nowego sezonu

„Myślałem, że Kevin wykonał świetną robotę, umieszczając piłkę w farbie i grając dla swoich kolegów z drużyny” – powiedział Silas.

Jalen Green zdobył 21 punktów, a Alperen Sengun 17. Siedmiu różnych graczy Rockets zdobyło punkty dwucyfrowe.

Green miał dwa z czterech przegranych Rockets w czwartej kwarcie, kiedy Raptors zdobyli 10 punktów nad pomyłkami z Houston.

„Te obroty zabiły nas na odcinku” – powiedział Green. „Musimy kontrolować tę piłkę”.

Modne teraz

Houston zanotował 16 strat, co dało Toronto 31 punktów.

Toronto prowadziło 20-19 z 5:53 przed końcem, ale KJ Martin zdobył pięć punktów, a Houston zamknął kwartę z biegiem 18-9, by prowadzić 37-29 po jednym.

The Rockets strzelili 14 za 20 w pierwszym meczu, a następnie przegapili osiem z pierwszych dziewięciu prób celnych, aby rozpocząć drugą. Houston zajęła 4 miejsce na 21 w drugiej lokacie, zdobywając 1 na 13 z zakresu 3 punktów.

Anunoby i VanVleet zdobyli po dziewięć punktów w drugiej kwarcie, a Toronto prowadziło 57:54 w przerwie.

VanVleet zdobył osiem punktów w trzecim miejscu, a Raptors prowadzili 86-82 do czwartego.

WSKAZÓWKI

Rockets: Miał 11 asyst w pierwszej kwarcie. Skończyli z 29. … Spadli do 1-8 na drodze. …Sengun miał osiem zbiórek.

Raptors: F Precious Achiuwa odszedł na początku czwartej kwarty z powodu skręcenia prawej kostki. … F Pascal Siakam (napięty prawy mięsień przywodziciela) nie trafił w trzeci mecz z rzędu. Oczekuje się, że Siakam, kontuzjowany w zeszły piątek w Dallas, spóźni się na co najmniej dwa tygodnie. … C Khem Birch (prawe kolano) przegapił swój czwarty mecz z rzędu.

GRY PLANSZOWE

Raptors zdobyli 20 zbiórek w drugiej kwarcie i zakończyli z 50. … Toronto zebrało 27 zbiórek od ławki, w tym osiem od Thada Younga.

PRZYJAZNI RYWALE

Barnes był gościnnym instruktorem na młodzieżowym obozie koszykówki Greena zeszłego lata, ale strażnik Rockets powiedział, że dobre wibracje między parą zostały wstrzymane w środę.

„To przyjacielski pojedynek za każdym razem, gdy wchodzimy na boisko” – powiedział Green. „Ja i Scottie jesteśmy przyjaciółmi od siódmej, ósmej klasy. Za każdym razem, gdy wchodzimy na to piętro, cała przyjaźń wychodzi przez okno. Myślę, że to dotyczy nas obu.”

WIELKA KRADZIEŻ

Anunoby ma trzy lub więcej przechwytów w sześciu kolejnych meczach na najwyższym poziomie kariery.

„Jeśli kiedykolwiek stanie się bardziej wredny, będzie naprawdę przerażający” – powiedział VanVleet. „Prawdopodobnie może ukraść piłkę, kiedy tylko ma na to ochotę”.