Wielka Brytania ogłosi dzień świąteczny 8 maja na cześć króla Karola III

Wielka Brytania będzie miała kolejny powód do świętowania koronacji króla Karola III, ponieważ rząd ogłosił specjalne święto państwowe z tej okazji.

Święto odbędzie się w poniedziałek 8 maja, kończąc trzydniowy weekend, który rozpocznie się koronacją. Koronacja zmarłej matki Karola, królowej Elżbiety II, była również oznaczona tak zwanym świętem bankowym w Wielkiej Brytanii.

Biuletyn Royal Dispatch: zapisz się, aby uzyskać ekskluzywne informacje na temat monarchii „Koronacja nowego monarchy to wyjątkowy moment dla naszego kraju. W uznaniu tej historycznej okazji mam przyjemność ogłosić w przyszłym roku dodatkowe święto dla całej Wielkiej Brytanii” – powiedział nowy premier Rishi Sunak. „Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ludzie spotykają się, aby świętować i oddać hołd królowi Karolowi III, biorąc udział w lokalnych i krajowych wydarzeniach w całym kraju na jego cześć”.

Charles zostanie koronowany 6 maja w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Jego ceremonia ma na celu zachowanie historycznych tradycji monarchii i spojrzenie w przyszłość po 70-letnich rządach zmarłej królowej. Oczekuje się, że koronacja będzie krótsza i mniej ekstrawagancka niż trzygodzinna ceremonia, która zainstalowała Elżbietę w 1953 roku, zgodnie z planami Karola dotyczącymi odchudzonej monarchii.

Święto koronacyjne oznacza, że ​​maj będzie miał w przyszłym roku trzy długie weekendy, a tradycyjne święta państwowe zaplanowano już na 1 i 29 maja.

Leave a Comment