Władze USA oskarżają rosyjsko-kanadyjskiego o rzekome powiązania z grupą oprogramowania ransomware

Opublikowano 10 listopada 2022 13:46

Click to play video: 'Cyber crime increasing in Canada and tips for businesses to prevent it'5:02 Wzrost cyberprzestępczości w Kanadzie i wskazówki dla firm, jak temu zapobiegać

OBEJRZYJ: Wzrost cyberprzestępczości w Kanadzie i wskazówki dla firm, jak temu zapobiegać – 23 września 2021 r.Amerykańskie władze oskarżyły 33-letniego rosyjsko-kanadyjskiego mieszkającego na północ od Toronto za jego rzekomy udział w globalnej operacji ransomware.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) powiedział w czwartek, że mieszkaniec Bradford w stanie Ontario jest obecnie w areszcie w Kanadzie i oczekuje na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych Stany.

Mężczyzna, który posiada podwójne obywatelstwo rosyjskie i kanadyjskie, został aresztowany za rzekome zaangażowanie w globalną kampanię ransomware LockBit.

LockBit to oprogramowanie ransomware, które po raz pierwszy pojawiło się około stycznia 2020 r., poinformował Departament Sprawiedliwości w komunikacie prasowym.

Departament powiedział, że LockBit wpłynął na co najmniej 1000 ofiar w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Historia jest kontynuowana pod reklamą

Członkowie LockBit zarobili co najmniej 100 milionów dolarów w żądaniu okupu i wydobyli miliony z płatności okupu od swoich ofiar, powiedział Departament Sprawiedliwości.

Modne teraz

Agencja powiedziała, że ​​aresztowanie było wynikiem ponad dwuipółletniego śledztwa w sprawie grupy ransomware LockBit.

Click to play video: 'Cyber security experts say ransomware data breach in health care sector is a lesson for everyone'1:44 Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa twierdzą, że naruszenie danych przez oprogramowanie ransomware w sektorze opieki zdrowotnej to lekcja dla wszystkich

„Niech to będzie kolejne ostrzeżenie dla podmiotów zajmujących się oprogramowaniem ransomware: współpracując z partnerami na całym świecie, Departament Sprawiedliwości będzie nadal zakłócał cyberzagrożenia i pociągał sprawców do odpowiedzialności” – powiedziała w komunikacie prasowym zastępca prokuratora generalnego Lisa O. Monaco. „Wraz z naszymi partnerami użyjemy każdego dostępnego narzędzia do zakłócania, odstraszania i karania cyberprzestępców”

Michaił Wasiliew jest oskarżony o spisek mający na celu celowe uszkodzenie chronionych komputerów i przekazywanie żądań okupu. Jeśli zostanie skazany, grozi mu maksymalnie pięć lat więzienia.

© 2022 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Treści sponsorowane Ulotki

Leave a Comment