„Zagrożenie amputacją”: zaktualizowana informacja o wycofaniu generatora sprzedanego w Kanadzie po dziesiątkach urazów

Dwa przenośne generatory ze składanymi uchwytami używanymi do ich przenoszenia, które zostały wycofane w zeszłym roku, ponieważ stwarzają „niebezpieczeństwo amputacji i zmiażdżenia”, wymagają teraz zaktualizowanej poprawki, mówi Health Canada.

Chociaż we wtorek nie zgłoszono żadnych incydentów w Kanadzie, agencja zdrowia powiedziała, że ​​​​generatory zasilane gazem o mocy 6500 W i 8000 W marki Generac i DR spowodowały dziesiątki incydentów w USA

Firma otrzymała co najmniej 37 zgłoszeń urazów w USA, w tym pięć „zmiażdżeń” i 24 zgłoszenia amputacji palca.

Wycofanie zostało wydane pierwotnie w październiku ubiegłego roku, ale Health Canada wysłało w czwartek zaktualizowane powiadomienie zawierające 10 modeli generatorów ze zaktualizowanymi instrukcjami dla konsumentów.

Podnoszony uchwyt w kształcie litery U może uszczypnąć palce osoby, prowadząc do zgłaszanych obrażeń, „chyba że kołek blokujący został prawidłowo włożony, aby zabezpieczyć uchwyt w miejscu przed i po przesunięciu generatora”.

Health Canada ostrzega ludzi, aby przestali używać generatorów, chyba że szpilka jest na swoim miejscu, i skontaktować się z Generac w celu uzyskania bezpłatnego zaktualizowanego zestawu naprawczego .

Agencja powiedziała również, że każdy, kto odpowiedział na pierwotne wycofanie, automatycznie otrzyma nowy zestaw naprawczy.

Health Canada twierdzi, że realizacja zamówień na zestawy naprawcze może zająć co najmniej cztery tygodnie.

Generac poinformował, że 4574 generatorów zostało sprzedanych w Kanadzie w okresie od czerwca 2013 r. do czerwca 2021 r.

Leave a Comment